Rôzne

Zažite niečo nevšedné: Svetlo svätého Martina poputuje po Hlohovci

Hlohovec po zotmení má určite svoje čaro. V uliciach mesta však už čoskoro budeme môcť vidieť vskutku veľmi pekný výjav. Pozrite si podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Zažite niečo nevšedné: Svetlo svätého Martina poputuje po Hlohovci
Zdroj: Dnes24.sk

Výklady obchodov či reklamy nám dávajú jasný odkaz – Vianoce sa pomaly blížia. Práve s nimi má súvislosť akcia, ktorá sa chystá v našom meste už čoskoro. Počas nej rozžiaria ulice Hlohovca blikotavé svetielka lampiónov.

Ak sa súčasťou tohto pekného podujatia chcete stať aj vy, máte možnosť. Jediné čo okrem teplého oblečenia potrebujete je lampión, lampášik, alebo akékoľvek iné svetielko. Už v sobotu 11. novembra si môžete spestriť chladné jesenné počasie príjemným pohľadom, v Hlohovci sa totiž bude konať lampiónový sprievod na sviatok svätého Martina.

Začiatok podujatia je naplánovaný na 15:30 hod. Zraz je vo Františkánskom parku pred Pastoračným centrom KrTko. Potom, ako uvádzajú organizátori, pôjde lampiónový sprievod k Váhu kde budú lampióny vypustené. „Svetlo z lampiónov bude symbolicky odovzdané nášmu mestu, aby v ňom vládlo porozumenie, dobré vzťahy, pokoj, mier, láska, odpustenie a spravodlivosť,“ vysvetľujú organizátori.

Lampiónový sprievod na sviatok sv. Martina má dlhú tradíciu, ktorá súvisí so začiatkom adventu. Ten totižto kedysi trval šesť týždňov a začínal práve na sviatok sv. Martina. Už od nepamäti sa na tento deň okrem sprievodov piekli martinské koláčiky, jedli husi a pilo víno. V našom meste sa bude konať milý sprievod, ktorý si obľúbili predovšetkým najmenší Hlohovčania, už po štvrtýkrát.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM