Erik Bojničan Rôzne

Zmluva na prenájom zámku podpísaná: Na jeho obnove začnú už čoskoro pracovať desiatky ľudí

Mesto Hlohovec a Občianske združenie Zámok Hlohovec podpísali nájomnú zmluvu, schválenú na ostatnom mestskom zastupiteľstve. Okrem toho už čoskoro začínajú na zámku práce na ďalšej obnove.

Ilustračný obrázok k článku Zmluva na prenájom zámku podpísaná: Na jeho obnove začnú už čoskoro pracovať desiatky ľudí
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Ako uvádza radnica, účelom novej nájomnej zmluvy je revitalizácia, údržba, opravy, reštaurovanie a rekonštrukcia zámku s cieľom jeho postupnej obnovy a rozvoja ako národnej kultúrnej a historickej pamiatky, ako aj pokračovanie v organizovaní kultúrnych akcií, spoločenských podujatí, dobrovoľníckej činnosti, vzdelávacích, prezentačných a benefičných aktivitít a umožniť prevádzkovanie sprievodcovsko-informačných služieb.

V budúcnosti je podľa mesta plánované zriadenie historickej a dočasnej expozície múzea v týchto priestoroch.

Okrem toho Občianske združenie Zámok Hlohovec podľa slov jeho predsedníčky Jany Kvantovej podpísalo dohodu o poskytnutí finančných prostriedkov na podporu pracovných miest v oblasti obnovy kultúrneho dedičstva v rámci národného projektu „Zapojenie nezamestnaných do obnovy kultúrneho dedičstva“ s ÚPSVaR Piešťany.

„Od 05.05.2016 začíname zamestnávať 35 ľudí a pracovať na ďalšej obnove zámku,“ informovala Kvantová, podľa ktorej sa práce budú týkať obnovy renesančných miestností č. 1.05 – 1.09, bude sa vypratávať strecha od holubieho trusu a starých škridiel, budú sa čistiť trámy, rozoberať pavlač na nádvorí a v pláne je aj odvodnenie zámku od dažďovej vody. Ďalej sa podľa predsedníčky občianskeho združenia vytvorí projekt na prepojenie zámku a Empírového divadla, ktorého realizácia by mala byť o rok.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM