Krimi

V obci podpálili AUTO poslanca! Páchatelia prišli až k nemu na dvor, VIDEO

Obecnému poslancovi v Šoporni podpálili auto. Všetko zachytili kamery. Prípad vyšetruje polícia.

Ilustračný obrázok k článku V obci podpálili AUTO poslanca! Páchatelia prišli až k nemu na dvor, VIDEO
Zdroj: Facebook.com/Obec Šoporňa

„Hnus, arogancia, prerazenie morálneho dna, alebo snaha zastrašiť,“ takýmito slovami komentovala samospráva skutok, ktorý sa odohral v nedeľu 12. marca v Šoporni.

Dvaja páchatelia vošli na súkromný pozemok a podpálili osobné auto, ktoré patrilo obecnému poslancovi. Na mieste zasahovala polícia.

„Policajti boli v noci, z nedele na pondelok, privolaní k požiaru osobného auta Škoda Kodiaq, v obci Šoporňa. Vzhľadom na okolnosti prípadu si vec prevzal vyšetrovateľ z Galanty. Celková škoda bola majiteľom vozidla vyčíslená na 35-tisíc eur,“ uviedla Zlatica Antalová, policajná hovorkyňa KR PZ Trnava.

Prečítajte si tiež

Je to neprijateľné

„Podpálenie auta obecnému poslancovi je neprijateľné a neospravedlniteľné. Nie je to útok iba na súkromný majetok, nakoľko nebyť rýchlej pomocí suseda a rodiny, mohlo prísť k tomu najhoršiemu – k smrti človeka,“ uvádza obec na sociálnej sieti.

Čo viedlo osoby k takémuto počínaniu, bude predmetom vyšetrovania. Ako nás informovala policajná hovorkyňa Antalová, vo veci sa začalo trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci, za ktorý môže v zmysle zákona hroziť trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

Prípad vyšetrujú

„Policajti vykonávajú vo veci úkony potrebné na objasnenie skutku a stotožnenie jeho páchateľov, preverujú kamerové záznamy a vyhodnocujú všetky dôkazy. Bližšie informácie nie je v súčasnosti, vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie, možné poskytnúť,“ dodala policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.

Podľa obce už boli polícii nahlásení aj podozriví páchatelia. Má ísť o recidivistov, kriminálnikov a drogových dílerov.

Obec preto občanov žiada, aby oznámili aj anonymne polícii, alebo obci akékoľvek podozrenie na nezákonnú činnosť v ich okolí, prípadne podozrivé osoby, či vozidlá.

Apeluje, aby sa „Šoporňania zamysleli komu predávajú svoju nehnuteľnosť, lebo iba za vidinou pár eur na viac, nám prichádzajú do obci “rôzne indivíduá”.“

„Potom je už neskoro poukazovať na drogy, kriminalitu a nekalú činnosť. Žijú tu naši príbuzní, deti, rodina, priatelia, tak sa aj k našej Šoporni správajme. Nedovoľme zlu rozťahovať chápadlá,“ dodáva Šoporňa na sociálnej sieti.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Hnus, arogancia, prerazenie morálneho dna, alebo snaha zastrašiť!!! Včerajšia udalosť, podpálenie auta obecnému...

Posted by Obec Šoporňa - oficiálna FB stránka on Monday, March 13, 2023
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM