Rastislav Búgel Rôzne

Aj učiteľ je tvor tvorivý

Na školách si žiaci a študenti pripomínajú deň učiteľov. Mladšie ročníky nosia svojim pedagógom kvety, sladkosti, tí starší hrajú na citlivú strunu a chcú sa vyvliecť zo skúšania.

Deň učiteľov vznikol na oslavu učiteľa národov – Jana Amosa Komenského. V tento deň si pripomíname a uctievame všetkých pedagógov. Nakoľko je dnes povolanie učiteľa nedoceneným povolaním a ani jeden z nás by sa bez toho svojho pedagóga nedostal tam kde je, stojí za to popriať všetkým učiteľom, pedagógom, profesorom všetko dobré do ich ďalšej práce. Učiteľ nieje len ten, kto skúša, trestá, snaží sa vtĺcť do detských hláv dajaké vedomosti. Učiteľ je aj tvor nadmieru tvorivý a preto sa prenesme späť do školských lavíc. Len hlava zodpovedného pedagóga môže byť natoľko tvorivá, aby pomohla na svet krásnym formuláciám v žiackych knižkách. Internet sa stáva novou studnicou vedomostí, preto sme aj my pri tejto príležitostí načreli do týchto vôd.

Prepisy poznámok zo žiackych knižiek:

//Kedykoľvek ho vyvolám pozerá sa na mňa ako na idiota a pýta sa ma, či to naozaj myslím vážne. 

Nechá sa od spolužiakov ochytávať a nehlási to učiteľovi. 

Váš syn mi dnes začal tykať, skákal mi do výkladu a chcel vidieť môj diplom. 

Vážení rodičia, Váš syn nevie ako je to „sadnúť si potichu“, prosím Vás vysvetlite mu to a taktiež nie je možné, aby mal komentár ku každému slovu učiteľa. Žiaci sú v škole, aby sa niečo naučili a nie aby sústavne odkláňal tému. 

Žiak sa neslušne vyjadril o Mendelejevovi, že mal amputované nohy až „po prdel“. 

Žiak na hodine Anglického jazyka oslovil vyučujúceho " Mr. teacher, neserte ma ! " 

Znehodnotil Mendelejevovu sústavu vymysleným prvkom Spermium. 

Váš syn nevhodne dokazuje svoju silu na pracovnej výchove tým, že dievčatám priťahuje zveráky. 

Udeľujem pokarhanie triednym učiteľom za neprimerané guľovanie dievčat. 

Priniesol si na vyučovanie prášok na pečenie a predstieral predaj drog. Všetko odmietol vydať do rúk vyučujúceho a doteraz sa nepriznal. //

Ako ste si istotne všimli, väčšina poznámok sa stala legendárnymi. Aby sme však len nekopírovali, pridáme niečo aj z vlastných radov. V mojej žiackej knižke z 8. ročníka na Zš. sa vyníma červeným textom úhľadne napísané: „Rasťo cez prestávku napadol žiaka WC kefou a snažil sa mu ňou aj po upozornení vyčistiť zuby!“ ;) Týmto pozdravujem pána učiteľa a prajem mu, ako aj každému pedagógovi všetko dobré k ich dnešnému sviatku :)

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM