Marek Šebeňa Hokej

HK Orange 20 - HK 36 Skalica 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Góly: 27. Mlynarovič, 40. Ján Sýkora (Mlynarovič) - 12. Lušňák (D. Pašek, R. Školiak), 16. Pálffy (T. Višňovský, Zálešák), 39. Zálešák (Hranáč, Pálffy), 52. Zálešák (T. Višňovský), 60. R. Jendek (Kutálek, Jarolín) Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky:

HK Orange 20: Kristín – Jaborník, Rais, Slimák, Jankovič, Šiška, M. Marinčin, T. Devečka, Vojsovič – L. Hudáček, A. Šťastný, J. Gašparovič – M. Bakoš, Grošaft, Uhnák – Jankovský, Mlynarovič, Ján Sýkora – Šimčák, J. Petro, Cingel Skalica: Falter – Schnabel, Hranáč, M. Výborný, Škápik, Škadra, R. Jendek, Beňa, Gula – Pálffy, Zálešák, T. Višňovský – Lušňák, R. Školiak, D. Pašek – Kocák, Jarolín, Kutálek – F. Novák, Kostourek, Šátek

V 12. min otvoril skóre stretnutia Lušňák, ktorý sa dostal pred domácou bránkou k odrazenému puku. O päť minút neskôr Skalica pekne zakombinovala v útočnom pásme, T. Višňovský našiel medzi kruhmi Pálffyho a ten povedľa obrancu vymietol ľavý horný roh domácej bránky.V 26. min Mlynarovič v oslabení obral o puk na červenej skúseného Pálffyho, rútil sa sám na Faltera a elegantným blafákom popod jeho betón znížil na 1:2. O šesť minút neskôr Jankovský zachytil skalickú rozohrávku, vymenil si puk s Uhnákom, ktorého strelu do prázdnej bránky napokon zázračne chytil Falter. V 39. min Pálffy prihrával na modrú Hranáčovi, ten vypálil na Kristína, ktorý ešte stihol jeho strelu vyraziť, avšak iba pred Zálešaka. Pre neho nebol problém trafiť prázdnu bránku. V poslednej minúte II. tretiny si Sýkora na červenej prebral puk od Mlynaroviča,obhodil si obrancu Schnabela a vystrelil na Faltera, ktorému nakoniec strela prepadla až za bránkovú čiaru – 2:3. V 52. min Zálešák nenápadnou bekhendovou strelou popod vyrážačku zvýšil na 4:2 pre Skalicu. V 60. min Jendekova nahodená strela od modrej čiary skončila na prekvapenie všetkých až za chrbátom brankára Kristína.

Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): „Vedeli sme, že v dnešnom zápase bude naša hra stáť na defenzíve. Chceli sme mať dobre organizovanú defenzívu v obrannom aj strednom pásme, čo nám aj zo začiatku vychádzalo. Škoda, že sme urobili pár individuálnych chýb a pokazili sme si výsledok. Dostali sme sa ešte do zápasu a skúsenejší súper jednoducho svoje príležitosti využil. Musíme sa vyvarovať individuálnych chýb, aby sme vedeli uhrať lepší výsledok a konečne vyhrať.“ Ján Faith (tréner Skalica): „Mali sme prevahu a viedli sme 2:0. Žiaľ, nedokázali pridať tretí tretí gól, hoci príležitosti sme mali aj na tri zápasy. Napokon sa nám predsa len podarilo streliť ďalšie góly a získať tri body so súperom, s ktorým sa trápia aj ostatné mužstvá.“