Zuzana Vajayová Rôzne

Na cestách bude opäť celoeurópska dopravno-bezpečnostná akcia

Od pondelka (14.2.) až do nedele (20.2.) bude na slovenských cestách dopravno-bezpečnostná akcia, zameraná na kontrolu požívania alkoholu a iných návykových látok.

Medzinárodná stavovská organizácia TISPOL, združujúca služby dopravnej polície európskych krajín, totiž organizuje v týchto dňoch na európskych cestách spoločnú dopravno-bezpečnostnú akciu.

„Cieľom pravidelne sa opakujúcej akcie je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, a tak znížiť nehodovosť a úmrtnosť na cestách,“ informovala Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru.

Slovenská dopravná polícia sa podľa jej slov zameria na všetky priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Rovnako aj na vodičov, ktorí hrubým spôsobom porušujú dopravné predpisy a svojou jazdou ohrozujú iných účastníkov cestnej premávky.

„Kontrole sa nevyhnú ani vodiči nákladných vozidiel, policajti sa zamerajú na dodržiavanie ich povinností,“ dodala Baloghová.

Za január zaevidovala polícia 1477 dopravných nehôd, pri ktorých zomrelo 23 ľudí, ťažké zranenia utrpelo 65 a ľahko sa zranilo 422 osôb.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM