Zuzana Vajayová Rôzne

Polícia počas májových sviatkov posilní hliadky na celom Slovensku

Polícia počas dvoch nadchádzajúcich májových sviatkov posilní hliadky na celom Slovensku.

Akciu zameranú na zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky vyhlásil na nedeľu 1. mája a nedeľu 8. mája tohto roka viceprezident Policajného zboru (PZ) SR Ľubomír Ábel. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová.

Počas Sviatku práce a Dňa víťazstva nad fašizmom polícia predpokladá zvýšenú intenzitu premávky na pozemných komunikáciách. Do akcie podľa slov Baloghovej zapojí maximálny počet dopravných, poriadkových policajtov, ako aj policajtov železničnej polície a hraničnej a cudzineckej polície.

Podľa potreby budú policajti riadiť a usmerňovať premávku. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách, hlavných cestných ťahoch, no najmä na nehodových miestach a úsekoch. Zamerajú sa aj na kontrolu dodržiavania predpísaných rýchlostí.

„Naším cieľom je zabezpečiť maximálnu bezpečnosť účastníkov cestnej premávky, a tým znížiť nehodovosť a úmrtnosť na cestách,“ uviedol Ábel.

Baloghová ďalej informovala, že policajný zbor od začiatku tohto roka k 29. aprílu eviduje 4575 dopravných nehôd, pri ktorých bolo usmrtených 89 osôb, ťažko zranených 266 osôb a ľahko sa zranilo 1559 osôb. „Tieto štatistické ukazovatele sú historicky najnižšie s porovnateľnými obdobiami od roku 1993, teda od vzniku samostatnej Slovenskej republiky.“

V roku 2010 v rovnakom období polícia zaznamenala 6722 (rozdiel –2147) dopravných nehôd, pri ktorých bolo usmrtených 92 (rozdiel –3) osôb, 358 (rozdiel –92) osôb sa zranilo ťažko a 1824 (rozdiel –265) utrpelo ľahké zranenie.

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM