Zuzana Vajayová Iné športy

V Skalici v sobotu slávnostne sprístupnia verejnosti 18-jamkové ihrisko

Nové 18-jamkové golfové ihrisko - Golf Resort Skalica - sprístupnia verejnosti v sobotu 21. mája vo vinohradníckej časti mesta Skalica.

Bude to prvý mestský golfový areál s plnohodnotnou infraštruktúrou, pričom vo februári tohto roku ho vyhlásili za najkrajšie golfové ihrisko roku 2010.

Deväť jamiek tohto ihriska si našlo svojich priaznivcov už v roku 2010. Zvyšných 9 jamiek sa otvorí práve túto sobotu. Jeho otvorením sa výrazne rozšírili možnosti golfovej hry na Slovensku, hoci výraznú časť návštevníkov tvoria aj hráči spoza rieky Moravy. Ihrisko bolo projektované renomovanou rakúskou golfovou architektonickou kanceláriou Hanse Georga Erhardta zo Steyeru, ktorý je jedným z popredných golfových architektov. Zavlažované ihrisko je stredne obtiažne a zujímavé prírodnými prekážkami, množstvom bunkerov a umelo vybudovanými vodnými plochami. Rezort je vhodný pre športové či spoločenské turnaje. Súčasťou ihriska sú tiež veľmi kvalitné tréningové plochy a verejné ihrisko par 3 umiestnené priamo v záhrade tamojšieho zámku, ktorý je spojený s významnou bitkou troch cisárov a víťazstvom cisára Napoleona I. z roku 1805.

Golfový areál Golf Resort Skalica sa otváral na dve etapy. Výstavba sa začala v roku 2008. V roku 2010 otvorili 9-jamkové golfové ihrisko. Výstavba ďalších 9 jamiek sa začala na jar v roku 2009 a dokončili ich na jeseň v roku 2010. Areál leží na rozlohe približne 100 hektárov. Je zložený z takzvaného „Club House“, ktorý poskytuje zázemie pre hráčov, taktiež je tam reštaurácia, golfová recepcia a obchod. Ďalšiu časť areálu tvoria tréningové plochy, ktoré sú nadštandardné svojou veľkosťou, pričom obsahujú putting green, chipping green, pitching green. Súčasťou areálu je tiež „driving range“, na ktorý sa zmestí približne 80 ľudí, ktorí môžu trénovať odrážanie golfových loptičiek pred seba do vzdialenosti cca 200 metrov. Dĺžka ihriska je približne 7 kilometrov.

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné (webnoviny.sk)

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM