Zuzana Vajayová Krimi

Železnice mali v utorok čierny deň, na koľajniciach zahynuli traja ľudia

Slovenské železnice mali v utorok (4. 10.) čierny deň, keď pod kolesami vlakov zahynuli traja ľudia. Tri pravdepodobné samovraždy sa pritom stali v priebehu piatich hodín.

TASR o tom informoval hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Alexander Buzinkay.

Prvé nešťastie sa podľa jeho slov stalo v úseku Veľké Leváre – Malacky pred 15. hodinou popoludní. „Osobný vlak usmrtil muža v koľajisku. Nehoda spôsobila odrieknutie jedného vlaku a meškanie ďalších trinástich v rozmedzí od niekoľkých až po 200 minút,“ priblížil Buzinkay.

Ďalšie nešťastie sa stalo krátko po 16.00 hodine medzi Skalicou a Holíčom. Osobný vlak usmrtil muža, ktorý sa pohyboval v koľajisku. Kvôli nešťastiu boli podľa Buzinkaya odrieknuté štyri vlaky a tri ďalšie spoje meškali.

Na 105 minút sa doprava úplne zastavila v úseku medzi Čatou a Pohronským Ruskovom, kde vlak usmrtil v poradí tretieho muža v ten deň pred 20. hodinou večer. „Vo všetkých troch prípadoch išlo s veľkou pravdepodobnosťou o samovraždy,“ skonštatoval Buzinkay.

Podľa Buzinkaya by si počet takto zmarených životov zasluhoval väčšiu verejnú pozornosť, najmä z pohľadu, ako im predchádzať.

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM