Dominika Handzušová Rôzne

Omše za odvolaného arcibiskupa pokračujú: Bezáka si pripomenú opäť v Hrubom kostole

V Trnave sa bude slúžiť ďalšia z bohoslužieb za odvolaného arcibiskupa Róberta Bezáka. Priaznivci arcibiskupa si aj takto pripomínajú prípad jeho odvolania z funkcie v júli 2012.

Ilustračný obrázok k článku Omše za odvolaného arcibiskupa pokračujú: Bezáka si pripomenú opäť v Hrubom kostole
Zdroj: TASR

Ďalšia z bohoslužieb, ktoré dali slúžiť veriaci, sa bude konať vo štvrtok 8. januára o 18:30 hod. v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave. Tú museli nedávno práve pre jednu z bohoslužieb znovu vysvätiť.

Omše aj v iných mestách

Omšu za bývalého arcibiskupa dávajú veriaci slúžiť pravidelne, okrem Trnavy postupne začali aj v iných mestách Slovenska. Napríklad pri príležitosti jeho vlaňajších marcových narodenín išlo až o 60 omší, z toho osem bolo priamo v Trnave.

Potýčka medzi veriacimi a kňazom

Jedna z bohoslužieb, v Dóme sv. Mikuláša, skončila potýčkou medzi veriacimi a kňazom. Ten pozmenil úmysel omše, ktorým bola úcta voči bývalému arcibiskupovi a namiesto toho ho vyzval, aby prijal svoju vinu. Prítomných to pobúrilo natoľko, že došlo takmer k fyzickému napadnutiu duchovného jedným mužom. O niekoľko dní arcibiskup Orosch priestor znovu vysvätil.

Trnavského arcibiskupa odvolal pápež Benedikt XVI. k 2. júlu 2012 na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila na prelome januára a februára 2012. Od decembra 2013 pôsobil v kláštore redemptoristov v talianskom Bussolengu. Bezák sa vlani v júni po generálnej audiencii krátko stretol s pápežom Františkom, ktorému odovzdal list.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM