Správy

Pandemická situácia je lepšia: Kraj otvorí stredné školy pre vybranú skupinu žiakov

V pondelok 22. marca sa do lavíc vrátia študenti končiacich ročníkov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

Ilustračný obrázok k článku Pandemická situácia je lepšia: Kraj otvorí stredné školy pre vybranú skupinu žiakov
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V súvislosti so zlepšením pandemickej situácie v Trnavskom samosprávnom kraji sa v pondelok 22. marca do lavíc vrátia študenti končiacich ročníkov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK.

Ostatní dištančne

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po tomto termíne.

Informoval o tom riaditeľ odboru školstva Úradu TTSK Stanislav Pravda. Rozhodnutie o nástupe na vyučovanie sa týka približne 3 400 študentov, prioritou je, aby sa títo žiaci čo najlepšie pripravili na blížiace sa ukončenie štúdia.

Prísne opatrenia

Pravda uviedol, že v školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemio­logické opatrenia. Situáciu s nástupom do škôl bude TTSK monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia.

„Kraj zatiaľ prevádzku školských internátov neobnoví okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální,“ doplnil vedúci odboru školstva.

Zabezpečia dopravu

TTSK priebežne sleduje a vyhodnocuje aktuálny vývoj epidemiologickej situácie a pripravuje sa na reštart prezenčného štúdia v plnom rozsahu.

Po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl. Aktuálne informácie a cestovné poriadky sú zverejnené na webových stránkach a profiloch na sociálnych sieťach župy i jej troch zmluvných dopravcov – Arriva Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM