han Správy

Parádna pomôcka pre Trnavčanov: TOTO vám zaručí rýchle otestovanie sa!

Žiadne čakanie na výter! Mesto Trnava sa rozhodlo podať pomocnú ruku tým, ktorí sa vyberú na testovanie. Na tejto stránke zistia, aký počet ľudí práve čaká na výter.

Ilustračný obrázok k článku Parádna pomôcka pre Trnavčanov: TOTO vám zaručí rýchle otestovanie sa!
14
Galéria

Počas celoplošného testovania bude fungovať táto webstránka. Návštevníci tam budú môcť v sobotu a nedeľu vidieť počty ľudí čakajúcich na jednotlivých odberových miestach (OM) v Trnave.

Dáta budú aktualizované priebežne na základe informácií od dobrovoľníkov priamo v teréne. Počty môže nahlásiť aj verejnosť na číslach 0905 239 796 a 0903 520 478.

Farby podľa semaforu

Prehľad obsadenosti OM uľahčí trojstupňové farebné rozlíšenie: najmenej obsadené miesta budú zelené, tie práve najvyťaženejšie budú červené, stredová hodnota medzi nimi označí OM oranžovou farbou. Záujemcovia o celoplošné testovanie tak budú mať približný prehľad o dobách čakania na odbery. Je pritom dôležité upozorniť na to, že niektoré odberové miesta sú súčasťou jedného stanovišťa a majú teda spoločný vstup.

Napríklad na základnej škole na Spartakovskej ulici sú štyri odberové miesta (OM 27 A, 27 B, 28 A a 28 B). Návštevníci budú stáť vonku v jednom rade, ďalej sa však budú rozdeľovať do jednotlivých odberových miestností podľa voľných kapacít. Ak teda bude v rade stáť napr. sto ľudí, pri každom z týchto štyroch OM bude na webe uvedené číslo 25.

„Na túto skutočnosť upozorňujeme preto, aby nedošlo k zmätkom, keď človek na webe uvidí číslo 25, ale v skutočnosti nájde pred vstupom stovku čakajúcich. Na takýchto spoločných odberných miestach bude v skutočnosti čakanie kratšie, lebo sa rad rozdelí,“ vysvetľuje Jaroslav Otčenáš z mestskej spoločnosti TT-IT.

Bude aj čierna farba

Pokiaľ bude odberové miesto zatvorené (napr. počas prestávky), bude na stránke testovanie.trna­va.sk označené čiernou farbou. Rovnako je tomu aj teraz, pred začiatkom testovania. Prvé údaje začnú pribúdať zajtra ráno po otvorení odberových miest o 7.00 hod.

Podľa abecedy

Odporúčaným postupom pri výbere odberového miest a času návštevy je adresa trvalého bydliska a začiatočné písmeno abecedy. Samospráva pristúpila k tomuto kroku s úmyslom zabezpečiť plynulejší chod testovania a vyťažovať jednotlivé OM čo najrovnomernejšie aj s ohľadom na ich materiálnu vybavenosť. Ide však iba o odporúčanie, obyvatelia sa môžu dať otestovať na ľubovoľnom mieste, praktickou pomôckou pri rozhodovaní môže byť preto aj spomínaná webstránka.

FOTO: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

🆕 Pripravili sme pre vás webstránku testovanie.trnava.sk, na ktorej v sobotu a nedeľu uvidíte počty ľudí čakajúcich na...

Posted by Mesto Trnava on Friday, October 30, 2020
V OBRAZOCH: Zábery z plošného testovania v Trnave
14
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Zdroj: trnava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM