Júlia Vargová Rôzne Správy

Paulínska mení svoj vzhľad: Rekonštrukcia chodníka je v plnom prúde, FOTO

Nevábne vyzerajúci chodník v centre mesta je minulosťou. Paulínska sa stáva na pohľad príťažlivejšou, popraskaný asfalt nahrádza dlažba.

Ilustračný obrázok k článku Paulínska mení svoj vzhľad: Rekonštrukcia chodníka je v plnom prúde, FOTO
11
Galéria
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

Mestská samospráva začala 10. apríla kompletnú rekonštrukciu chodníka na pravej strane ulice od obchodného domu Jednota až po budovu banky na ulici Dolné Bašty.

Doteraz bol na ulici starý asfaltový chodník s množstvom dier, prasklín, výmoľov a výtlkov.

Chodiť po ňom bolo nekomfortné a pôsobil veľmi neesteticky. Mal za sebou mnoho opráv, poslúžil zopár rokov, no dlhodobé pôsobenie času, vody, horúčav či mrazu sa však odrazilo na jeho stave. Samotný chodník a tým aj celkový výzor ulice v centre mesta sa mení zo dňa na deň. „Je až neuveriteľné, ako dokáže taká obyčajná vec, akou je chodník, zmeniť vzhľad celej ulice,“ konštatuje Trnavčanka žijúca na rekonštruovanej ulici. Rekonštrukcia by mala byť hotová do 30. júna.

„Chodník Paulínska pokračuje,“ uviedol ešte začiatkom mája primátor Trnavy Peter Bročka na svojom facebookovom profile dodávajúc, že dlažba, ktorá už pokrýva časť ulica, sa bude postupne tiahnuť od Jednoty po Kalokagatiu.

Primátor tiež uviedol, že staré lampy nahradí model, ktorý môžeme vidieť aj na Trhovej.

„Už niekoľko rokov používame v centrálnej mestskej zóne povrchy a mobiliár podľa metodiky, ktorú sme si nechali spracovať a následne schváliť pamiatkovým úradom. Tá delí mesto na 3 druhy zón podľa ich podoby k historickému vzhľadu ulice,“ ozrejmuje Bročka. Práce mesto realizuje v etapách, počas ktorých nie je možné využívať priľahlé parkovacie miesta, kvôli prístupu stavebných mechanizmov. Za dočasne zhoršené podmienky sa mesto vodičom aj chodcom na svojej stránke ospravedlňuje.

Foto: Ilustračné

Paulínska mení svoj vzhľad: Rekonštrukcia chodníka je v plnom prúde
11
Galéria
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM