Zuzana Vajayová Rôzne

Piaty Bercajgel je v tomto roku asi posledný

Na poslednú večernú jazdu ulicami sa dnes tešia fanúšikovia bicyklovania v Trnave. O 19. hodine urobia bodku za novým podujatím s názvom Bercajgel, ktoré spestrilo záver leta a jeseň v meste.

Jeho zámerom bolo oživiť dianie, prispieť k pohybovým aktivitám všetkých vekových kategórií obyvateľov a podporiť výstavbu cyklotrás, ktorých je veľký nedostatok.

Na prvej jazde ulicami Trnavy si v pelotóne zhruba štyroch desiatok bicyklistov vychutnal neopakovateľnú atmosféru stíchnutých ulíc aj primátor Trnavy Vladimír Butko, na štvrtom pokračovaní pred dvoma týždňami zazvonilo na štarte už viac ako 140 bicyklov. Trasu vyberajú organizátori zo združenia Bronco a Cykloservisu u Peca vždy tak, aby spojila zaujímavé miesta Trnavy. Dnešná povedie od kina Hviezda na Paulínskej ulici na Zelenečskú, k železničnej stanici a na hlavné Trojičné námestie. Bercajglu sa však už podarilo prekročiť hranice Trnavy – ako inšpiráciu pre budúci rok ho vnímajú v meste známom vysokým počtom bicyklom na jedného obyvateľa, v susedných Piešťanoch.

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM