Dominika Handzušová Rôzne

Piaty PSA TT-inline a Bercajgel: Pozrieť si môžete aj TÚTO historickú zaujímavosť

Trnava sa opäť stane na jeden večer mestom korčuliarov a cyklistov. Okrem dvanásťkilometrovej trasy je pripravená škola korčuľovania, ale aj obdivuhodná prehliadka.

Ilustračný obrázok k článku Piaty PSA TT-inline a Bercajgel: Pozrieť si môžete aj TÚTO historickú zaujímavosť
Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk

Priaznivci oboch aktivít sa stretnú na podujatiach PSA TT-inline a Bercajgel. Trnavskými ulicami budú môcť prejsť bez ohrozenia dopravou.

V sobotu 27. júna o 18:00 hod. vyjdú z parkoviska Relax na Rybníkovej ulici a absolvujú spolu 12 kilometrov dlhú trasu. Podujatie odštartuje primátor mesta Trnava Peter Bročka.

Trasa obíde historické centrum

Trasa povedie cez Rybníkovú, Hlbokú, Sladovnícku a Tamaškovičovu ulicu, na kruhovom objazde bude pokračovať smerom na Zelenečskú, odtiaľ prejdú ulicou generála Goliána na Nerudovu, Bratislavskú, Stromovú, Staničnú, ktorou sa dostanú do Staničného parku a následne cez ulice Bedřicha Smetanu, Lomonosovovu, Gejzu Dusíka, Jána Bottu, Študentskú, Hospodársku späť na Rybníkovú na parkovisko Relax.

Pozrite si historickú chuťovku

„Ešte pred začiatkom PSA TT-inline si jeho účastníci budú môcť na štarte od 17:00 hod. pozrieť historické bicykle zo súťaže Peugeot Tour de France 1919 zo súkromnej zbierky zamestnanca automobilky Borisa Majerova,“ informoval hovorca PSA Peugeot Citroën Slovakia Peter Švec. Užitočné rady pri jazde na korčuliach poskytnú organizátori v škole inline o 18:00 hod.

Podujatie PSA TT-inline organizuje trnavská automobilka v spolupráci so Zdravým mestom Trnava a Bratislava Inline už piatykrát. Po štvrtý raz bude jeho súčasťou aj obľúbená akcia trnavských cyklistov Bercajgel. Posledné dva roky sa na jazde mestom zúčastnilo vždy vyše 500 aktívnych účastníkov.

Mohlo by vás zaujímať:
O trofej si zahrá až 60 tímov: Prengo Cup 2015 s TÝMITO novinkami
Stovky príbehov a informácií za symbolickú cenu: Letná burza kníh v knižnici

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM