Monika Hanigovská Rôzne

Pneumatiky vyhodené pri kontajneroch v Trnave? Takýto je odkaz radnice

Pneumatiky doslúžili a stal sa z nich odpad, toto pozná každý majiteľ auta. Kam však s nimi v takomto prípade v Trnave?

Ilustračný obrázok k článku Pneumatiky vyhodené pri kontajneroch v Trnave? Takýto je odkaz radnice
Zdroj: TASR

Chladné dni sú už za nami a aj vodiči, ktorí si rozhodnutie prezuť na letné pneumatiky odložili, tak už zrejme urobili. Mnohé z pneumatík však už doslúžili. Kam však s tými, z ktorých sa stal odpad? Podľa informácií z trnavskej radnice nepatria do kontajnerov ani na zberný dvor.

„Do zberného dvora ani do kontajnerov nie je možné tohto času odkladať použité pneumatiky. Na to slúžia zberné miesta distribútorov pneumatík a to aj bez podmienky zakúpenia nových pneumatík,“ povedala pre náš spravodajský portál Zuzana Bodišová z Odboru dopravy a komunálnych služieb MsÚ v Trnave.

Na území mesta Trnava je spätný zber odpadových pneumatík zabezpečený prostredníctvom organizácií, ktoré sú zberným miestom organizácie zodpovednosti výrobcov ELTMA. Cieľom tejto organizácie je nastaviť podmienky v oblasti spätného odberu pneumatík a vytvárať hodnoty zodpovedajúce spoločenskej zodpovednosti výrobcov a dovozcov pneumatík. Občania tak majú možnosť pneumatiky odovzdať bezplatne počas celého roka v zberných miestach zastrešovaných touto organizáciou.

Mesto Trnava pre náš spravodajský portál uviedlo, že odpadové pneumatiky môžu motoristi celoročne prinášať na zberné miesta distribútorov pneumatík. Ako ďalej dodala radnica, použité pneumatiky patria distribútorom aj predajcom, ktorí sú zo zákona povinne zmluvne zaviazaní vracať tento odpad spracovateľom.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM