Aktualizované Monika Hanigovská Krimi Futbal

Počas derby so Slovanom bolo dusno: Divácky incident v Trnave preveruje polícia

Na trnavskej pôde sa počas zápasu odohral incident. Ten sa mal stať rodinným príslušníkom realizačného tímu Slovana. Vec preveruje polícia ako podozrenie z trestného činu výtržníctva.

Ilustračný obrázok k článku Počas derby so Slovanom bolo dusno: Divácky incident v Trnave preveruje polícia
Zdroj: TASR

Nedeľný zápas medzi Trnavou a Slovanom poznačil incident počas záveru prvého polčasu na Štadióne Antona Malatinského. Ten sa mal odohrať rodinným príslušníkom a manželkám „belasých“.

„SBS okamžite zadržala a odovzdala dvoch účastníkov incidentu polícii. Ďalej je už na orgánoch činných v trestnom konaní, aby prípad vyšetrili. Klub bude prípad dôsledne sledovať a požadovať exemplárne potrestanie vinníkov. Okrem toho, že klub a SBS urobili maximum na zadržanie fanúšikov, čo sa aj podarilo, jeho zástupcovia sa ihneď po zápase osobne ospravedlnili poškodeným. Konkrétne technickému riaditeľovi Slovana Zdenovi Romanovi, trénerom Martinovi Ševelovi a Ivanovi Vrabcovi, ako aj ich manželkám a rodinným príslušníkom,“ uvádza v stanovisku Trnavy, ktoré poslal médiám Marek Ondrejka, PR a event manažér klubu.

Klub vyvodí dôsledky

„V prvom rade tvrdo odsudzujeme napadnutie tejto skupinky fanúšikmi na štadióne. Takéto prípady majú u nás nulovú toleranciu a sú neakceptovateľné. Tobôž, ak sú páchané na ženách. Toto považujeme za absurdné a nepredstaviteľné. Klub urobí všetky opatrenia a vyvodí patričné dôsledky, aby sa v budúcnosti nič takéto neopakovalo. Konali sme však hneď po napadnutí fanúšičok,“ vyjadruje sa klub Spartak Trnava.

Podľa Spartaka má minca dve tváre

„Po incidente, v prestávke, boli zástupcami klubu premiestnení do sektoru VIP, kde zápas dosledovali. Po ňom, zasa zástupcami klubu, boli odprevadení k autám a opustili štadión. Toto bolo jedna strana mince, je nutné však povedať aj o druhej. Celý štadión, s výnimkou sektoru hostí, je sektorom domácich. Toto netreba ani pripomínať. Sektor 8, hneď vedľa VIP, v ktorom boli uvedení rodinní príslušníci hostí, je teda taktiež domácim sektorom. Okrem rodín a príbuzných súperovho tímu doňho chodia aj rodinní príslušníci a príbuzní nášho tímu,“ informuje ďalej Spartak Trnava.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

„Áno, každý má právo na radosť a podporu svojho tímu. Ale v medziach noriem. Ak to má byť ešte aj v klubových symboloch, tak potom je táto možnosť v sektore hostí,“ uviedol Spartak.

Mali aj slovne provokovať

Spartak uviedol ako príklad vlastných rodinných príslušníkov. „Podobne takto je to na všetkých štadiónoch na Slovensku, rovnako takto isto sa miešajú rodinní príslušníci na tribúne na Slovane, keď tam hrá Spartak. Iba s jediným rozdielom. Naši rodinní príslušníci do takéhoto sektoru na Pasienkoch chodia bez označenia klubových symbolov, čiže napríklad aj bez šálov. Zápas vnútorne prežívajú, ale bez podobných prejavov ako to robili rodinní príslušníci Slovana v Trnave. S klubovými symbolmi, so šálmi v ruke, provokáciami a neustálymi hádkami smerom k ľuďom okolo seba s vyvrcholením incidentu krátko po vedúcom góle v závere prvého polčasu,“ uzatvára Spartak.

Vec má už v rukách polícia. „Polícia prijala trestné oznámenie a incident preverujeme ako podozrenie z trestného činu výtržníctva. Podozrivé osoby, ktoré sa mali skutku dopustiť, má polícia stotožnené a naďalej vykonávame úkony a získavame relevantné informácie ku skutku, na základe ktorých bude možné vo veci ďalej rozhodnúť,“ povedala pre náš spravodajský portál Mária Linkešová hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Slovan ospravedlnenie prijíma ale odmieta provokácie

Požiadali sme o stanovisko ŠK Slovan Bratislava. „Prijímame ospravedlnenie FC Spartak Trnava a oceňujeme rýchly zásah usporiadateľskej služby, ktorá promptne zareagovala na vzniknutú situáciu, identifikovala útočníkov a odviedla poškodených do priestorov VIP,“ uvádza v stanovisku Tomáš Schüger mediálny manažér ŠK Slovan Bratislava.

„Odmietame tvrdenia o tom, že by rodinní príslušníci trénerov a hráčov ŠK Slovan provokovali domácich priaznivcov alebo vyvolávali hádky. Naopak, sami boli od úvodného výkopu terčom verbálnych útokov. A to len kvôli tomu, že nevstali pri nástupe hráčov a hymne Il Silenzio,“ píše klub v oficiálnom vyjadrení na svojom webe.

„Syn Martina Ševelu na sebe nemal klubový šál a aj očití svedkovia i kamerové záznamy dosvedčia, že nijakým spôsobom neprovokoval domácich priaznivcov. Obhajovať to, že domáci fanúšik uštedrí komukoľvek kopanec do chrbta a úder do tváre, po ktorom skončí človek s prasknutým nosom, údajnými provokáciami, považujeme za nesprávne a nešťastné,“ informuje ďalej v stanovisku bratislavský klub.

Slovan to vidí inak

„Po tomto ataku a verbálnych útokoch sa rodinní príslušníci hlavného trénera a asistenta trénera presúvali do sektoru VIP. Pri presune na jednu rodinnú príslušníčku zaútočil domáci „fanúšik,“ ktorý jej chcel násilím ukradnúť šál ŠK Slovan. Je to, že mala na sebe šál, dôvod na to, aby muž zaútočil na ženu? Na videozázname jasne vidno, ako dotyčný fanúšik zaútočil na túto ženu a ako mu následne usporiadateľ dôrazne dohovára. Mrzí nás, že v stanovisku trnavského klubu bola táto situácia otočená a ako vinníčkou bola vykreslená rodinná príslušníčka nášho trénera,“ uvádza takto v oficialnom vyjadrení.

„A čo môžu povedať ostatní rodinní príslušníci hráčov, trénerov a zamestnancov ŠK Slovan, ktorí po incidente zostali v sektore? Nemali na sebe klubové šály ani dresy. Z radov divákov naokolo však počúvali verbálne vyhrážky,“ pýta sa klub v závere stanoviska k incidentu takouto otázkou.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM