Správy

Počet zaočkovaných v kraji stúpa: Vakcínu dostali cez víkend ďalšie tisícky ľudí

V Trnavskom kraji boli cez víkend otvorené tri veľkokapacitné vakcinačné centrá. V nich sa podarilo zaočkovať tisícky osôb.

Ilustračný obrázok k článku Počet zaočkovaných v kraji stúpa: Vakcínu dostali cez víkend ďalšie tisícky ľudí
8
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

V troch veľkokapacitných očkovacích centrách zriaďovaných Trnavským samosprávnym krajom (TTSK) sa zaočkovalo počas víkendu (20. a 21. 3.) 8 702 ľudí vakcínou od firmy AstraZeneca proti ochoreniu COVID-19. TASR o tom informovalo komunikačné oddelenie TTSK.

V Dunajskej Strede sa vykonalo 2 860, v Skalici 1 870 a v Trnave 3 972 vakcinácií. Za päť víkendov sa v kraji zaočkovalo spolu takmer 27 500 záujemcov.

„V závislosti od počtu dostupných vakcín chceme v tomto rastúcom trende pokračovať. Preto sme s ponukou na spoluprácu oslovili všetky okresné mestá. Na stredajšom stretnutí som primátorov informoval o doterajšom priebehu očkovania a o plánoch na zriadenie ďalších očkovacích centier,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Ďalšie vakcíny

O niekoľko týždňov sa začne druhá zo štyroch fáz krajskej očkovacej stratégie. V rámci nej chce samospráva doteraz zaočkovaným podať druhú dávku vakcíny od spoločnosti AstraZeneca a zároveň zachovať počet novo očkovaných ľudí. „Očakávame, že čoskoro budú dostupné aj ďalšie vakcíny vhodné na očkovanie vo veľkokapacitných očkovacích centrách, napríklad tie z konzorcia Johnson & Johnson,“ informoval samosprávny kraj.

Problémy sa opakujú

Záujemcovia o očkovanie sa prihlasujú cez centrálny prihlasovací systém. Kraj odporúča dostaviť sa na očkovanie len niekoľko minút pred časom uvedeným v potvrdzujúcej SMS správe. Skorší príchod môže spôsobiť, že budú zbytočne čakať. „Opakovane sa stáva, že ľuďom sa presúvajú termíny očkovania, respektíve, že rovnaký čas očkovania je určený viacerým ľuďom. To dočasne spomaľuje chod očkovacích centier. Napriek tomu sa neustále snažíme zvyšovať priepustnosť centier, a tým znižovať čakacie doby,“ doplnil predseda TTSK.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Prečítajte si tiež

FOTO: Očkovanie učiteľov vo veľkokapacitnom vakcinačnom centre v Trnave
8
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM