Krimi

Policajná akcia Vážka: V Piešťanoch zaistili marihuanu za 7000 eur, VIDEO

Kriminalisti v súčinnosti s pohotovostným policajným útvarom vykonali dve domové prehliadky v meste Piešťany a zadržali dvoch podozrivých.

Ilustračný obrázok k článku Policajná akcia Vážka: V Piešťanoch zaistili marihuanu za 7000 eur, VIDEO
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Trnavský kraj

V rámci akcie Vážka zadržali trnavskí krajskí kriminalisti v utorok (24. 9.) dvoch podozrivých a vykonali dve domové prehliadky v meste Piešťany. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti.

Podozrivý 26-ročný muž mal pri zadržaní dve igelitové tašky s obsahom sušenej rastliny. Z expertízy materiálu vyplynulo, že z približne 700 gramov zaistenej konopy by sa dalo vyrobiť minimálne 2336 dávok marihuany.

Jej hodnota na čiernom trhu by predstavovala viac ako 7000 eur. Pri domovej prehliadke boli zaistené aj ďalšie predmety súvisiace s distribúciou drog. V druhom byte polícia zadržala o tri roky mladšieho brata a zaistila štyri dávky marihuany, ktoré slúžili pre jeho vlastnú potrebu.

Vyšetrovateľka krajskej kriminálnej polície obvinila 26-ročného Michala z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. „Obvinený je z toho, že drogy zadovažoval z Českej republiky, prechovával ich, balil a delil na dávky. Distribuoval ich v Trnavskom kraji, najmä v meste Piešťany, Nitrianskom a Trenčianskom kraji,“ uviedla polícia.

Proti mladšiemu z dvojice, ktorý bol podmienečne odsúdený pre drogovú trestnú činnosť, vzniesla vyšetrovateľka obvinenie z drogového prečinu. Obvinený je z toho, že drogy prechovával pre osobnú potrebu a sprostredkovával ich predaj konečným odberateľom.

Na oboch obvinených bol spracovaný podnet na väzobné stíhanie. V prípade uznania viny hrozí staršiemu z dvojice odňatie slobody na desať až 15 rokov a mladšiemu až päťročné väzenie.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM