Krimi

Policajná naháňačka pri Trnave: Muž si užíval slobodu, aj keď mal byť v Leopoldove

Muž sa premával po uliciach neďaleko Trnavy, aj keď si mal odpykávať trest v Leopoldove. Keď zbadal policajtov, dal sa na útek.

Ilustračný obrázok k článku Policajná naháňačka pri Trnave: Muž si užíval slobodu, aj keď mal byť v Leopoldove
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj

V čase, keď mal byť 29-ročný muž z okresu Trnava vo výkone trestu v ústave v Leopoldove, jazdil po obci Zavar so strieborným autom VW Golf. Policajná hliadka chcela auto vo štvrtok dopoludnia zastaviť, muž však výzvu neuposlúchol a dal sa na útek.

Následne vyšiel s autom mimo cestu a narazil do smetiaka. Náraz poškodil tam zaparkované auto, oplotenie a fasádu domu. Po nehode sa muž pokúsil ešte o útek, no policajti ho spacifikovali, a tak sa vzdal. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

„Pri nehode na mieste spolujazdca sedela žena. Vzhľadom na náraz a vybuchnuté airbagy v aute jej privolali policajti posádku záchranárov,“ uviedla Linkešová.

Aktuálne témy

Policajti podrobili muža dychovej skúške na alkohol, výsledok bol negatívny. Z dôvodu podozrenia, že mohol byť pod vplyvom drog, mu v nemocnici odobrali krv. Na mieste činu policajtom navyše vydal kovovú škatuľku a vrecko so zelenou sušinou, ktorú označil ako marihuanu.

„Muž je podozrivý z prechovávania drog a z opakovaného marenia výkonu úradného rozhodnutia. Do rozhodnutia súdu zostáva zadržaný v cele policajného zaistenia,“ dodala hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Viac správ zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM