Krimi

Policajti vyrazili na cesty po celom Trnavskom kraji: Pokuty rozdali STOVKÁM vodičov

Polícia riešila v Trnavskom kraji počas akcie Život 808 previnilcov. Akých porušení pravidiel sa dopúšťali najčastejšie?

Ilustračný obrázok k článku Policajti vyrazili na cesty po celom Trnavskom kraji: Pokuty rozdali STOVKÁM vodičov
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj

Policajti dopravnej, poriadkovej a železničnej polície sa aj v rámci Trnavského kraja zapojili do dopravno-bezpečnostnej akcie Život. Policajné hliadky zaznamenali počas akcie 808 previnilcov. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

Alkohol aj rýchlosť

Cieľom akcie bolo znížiť počet nehôd, pri ktorých sa zrania alebo zomrú nevinné osoby. „Policajné hliadky sa zamerali najmä na dodržiavanie zákazu požívania alkoholu, ale aj na spôsob a rýchlosť jazdy či dodržiavanie zákazu používania telefónov pri jazde. Pozornosť upriamili aj na dodržiavanie povinností chodcov a cyklistov,“ uviedla Antalová.

Počas akcie vyriešili policajti na mieste pokutou 712 vodičov áut, dvoch motorkárov, dvoch cyklistov a štyroch chodcov.

Prečítajte si tiež

Išli prirýchlo

„Napomenutím vyriešili 44 osôb a o rovnakom počte bude konať správny orgán. Vodičský preukaz bol zadržaný 20 vodičom áut,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Alkohol malo v dychu 31 osôb. „Pozitívny výsledok dychovej skúšky vyšiel 14 vodičom a 17 cyklistom. Siedmi vodiči sa dopustili trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Nad jedno promile nafúkalo aj deväť cyklistov,“ informovala Antalová.

Najviac priestupkov bolo z dôvodu prekročenia rýchlosti. „Tú prekročilo 301 vodičov, z toho dvaja motorkári. Bezpečnostné pásy nepoužívalo 93 osôb, 33 vodičov počas jazdy telefonovalo a 31 osôb malo zlý technický stav auta,“ povedala krajská policajná hovorkyňa.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

VEĽKONOČNÁ DOPRAVNÁ AKCIA „ŽIVOT“ POLICAJTI RIEŠILI 8️⃣0️⃣8️⃣ PREVINILCOV Policajti dopravnej, poriadkovej a...

Posted by Polícia SR - Trnavský kraj on Wednesday, April 12, 2023
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM