Krimi

Policajti zastavili autobus: Odhalili ilegálnych cudzincov, tí skončili v Trnave

Policajti pri kontrole autobusu v Piešťanoch odhalili ilegálnych cudzincov. Tí nevedeli preukázať svoju totožnosť. Cudzinci skončili na oddelení cudzineckej polície v Trnave.

Ilustračný obrázok k článku Policajti zastavili autobus: Odhalili ilegálnych cudzincov, tí skončili v Trnave
Zdroj: TASR

Policajti počas kontrolnej akcie zastavili vo štvrtok (6.9.) pri Piešťanoch autobus, v ktorom sa viezli štátni príslušníci Ukrajiny, Srbska, Maďarska a Chorvátska. Svoju totožnosť nevedelo preukázať 20 z nich, štyria Ukrajinci sa preukázali identifikačnými kartami Rumunska.

Odhalili 13 priestupkov

Cudzinci boli predvedení na oddelenie cudzineckej polície do Trnavy. „Policajti odhalili 13 priestupkov na úseku cudzineckého režimu, tie boli riešené uložením blokovej pokuty. Za neoprávnený pobyt bol jeden štátny príslušník Srbska administratívne vyhostený a bol mu uložený zákaz vstupu na územie Slovenskej republiky a všetkých členských štátov na dobu troch rokov a určenou sedemdňovou lehotou na vycestovanie,“ uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

Doklady môžu byť falošné

V prípade Ukrajincov s rumunskými identifikačnými kartami vzniklo podozrenie, že predložené doklady boli falšované alebo pozmenené. „Policajti mužov odovzdali do rúk vyšetrovateľovi, a ak sa potvrdí, že sa dopustili trestného činu, hrozí im trest odňatia slobody až na tri roky,“dodala hovorkyňa.

Akciu vykonali príslušníci oddelenia cudzineckej polície a dopravného inšpektorátu z Trnavy, obvodného oddelenia z Piešťan v súčinnosti s policajtmi mobilnej jednotky Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Bratislava.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM