Rastislav Búgel Krimi

Polícia objasnila vykrádanie áut v našom meste: Podozrivým je muž (34)

Polícia objasnila vykrádanie áut v Trnave. Prvý nahlásený prípad zaevidovala ešte začiatkom augusta.

Ilustračný obrázok k článku Polícia objasnila vykrádanie áut v našom meste: Podozrivým je muž (34)
Zdroj: TASR

Na parkovisku pred nákupným centrom na sídlisku Družba sa vlámal 9. augusta neznámy páchateľ do riadne uzamknutého a zaparkovaného auta Fiat Ducato. V oblasti zámku poškodil dvere a z auta ukradol kufor s príklepovou vŕtačkou a príslušenstvom v hodnote 630 eur. Majiteľovi navyše spôsobil škodu na aute za ďalších 100 eur.

O niekoľko dní prijala polícia ďalšie trestné oznámenie o odcudzení meracieho revízneho prístroja na elektrinu za 1000 eur. „Polícia sa prípadmi začala intenzívne zaoberať a na základe operatívnych informácií sme muža stotožnili a 14. septembra zadržali. Podozrivý je z vykrádania áut, od augusta do polovice septembra sa vlámal trikrát do áut na sídlisku Družba, v dvoch prípadoch na Prednádraží a tiež v centre mesta, na Paulínskej ulici,“ uviedla trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Tridsaťštyriročný Trnavčan spôsobil majiteľom krádežou prevažne pracovných náradí a osobných vecí škodu viac ako 6600 eur. Vyšetrovateľ v minulosti už trestaného muža obvinil v šiestich prípadoch z prečinov krádeže a poškodzovania cudzej veci, za čo mu hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na dva roky. Muž bol na základe príkazu súdu eskortovaný do výkonu väzby.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM