Krimi

Polícia udrela na dílerov: V trnavskom byte našli drogy za tisíce eur

Počas akcie s názvom „Trnava“ skončili v putách dvaja muži. Obaja čelia obvineniu z drogovej trestnej činnosti.

Ilustračný obrázok k článku Polícia udrela na dílerov: V trnavskom byte našli drogy za tisíce eur
6
Galéria

Výsledkom spolupráce nitrianskych krajských kriminalistov a Národnej kriminálnej agentúry, zameranej na dílerov kokaínu v Nitre, bola policajná akcia s názvom Trnava.

Nitriansky krajský vyšetrovateľ obvinil 33-ročného Mateja z Trnavy a 31-ročného Erika z Nitry z drogovej trestnej činnosti, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Pri domovej prehliadke v trnavskom byte, kde sa zdržiaval Matej, zaistili policajti takmer 80 gramov kokaínu, čo je podľa predbežnej expertízy minimálne 1 400 bežných jednotlivých dávok drogy.

Prečítajte si tiež

Policajti zaistili aj približne 90 gramov extázy, čo predstavuje 180 bežných jednotlivých dávok drogy, ktoré by mali na čiernom trhu hodnotu minimálne 10 000 eur.

U mladšieho z obvinených bolo v priestoroch jeho bytu v Nitre nájdených 116 miligramov kokaínu a v iných nebytových priestoroch viac ako 19 gramov kokaínu, pričom celková hodnota zaistenej drogy prevýšila 1 950 eur.

Na základe získaných dôkazov skončili obaja obvinení po policajnej akcii vo väzbe a hrozí im trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.

Matejovi priťažila skutočnosť, že už v minulosti bol za drogovú trestnú činnosť odsúdený na trest odňatia slobody na štyri roky.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zo Slovenska

Polícia udrela na dílerov kokaínu
6
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM