Krimi

Polícia VARUJE vodičov: V Trnavskom kraji pribúdajú nehody motorkárov!

Príjemné jarné počasie láka na cesty aj vodičov motoriek. Trnavská krajská polícia však vyzýva na opatrnosť.

Ilustračný obrázok k článku Polícia VARUJE vodičov: V Trnavskom kraji pribúdajú nehody motorkárov!
4
Galéria

V priebehu 12 hodín zasahovala polícia v Trnavskom kraji pri dvoch dopravných nehodách s účasťou motocyklistu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

Náraz do nákladného auta

V utorok (10. 5.) vo večerných hodinách prišlo k zrážke na hlavnom ťahu medzi mestom Veľký Meder a obcou Dolný Štál v okrese Dunajská Streda.

„Podľa prvotných informácií mal 39-ročný vodič nákladného auta odbočovať na vedľajšiu cestu. Keď už bol takmer mimo križovatky, mal do neho z doposiaľ nezistených príčin naraziť 28-ročný vodič motocykla. Toho si po páde musela do opatery prevziať privolaná rýchla zdravotná pomoc. Policajti vykonali s vodičmi dychové skúšky, ani jedna prítomnosť alkoholu nepotvrdila,“ uviedla Antalová.

Prečítajte si tiež

Nedal mu prednosť

V stredu skoro ráno riešila dopravná polícia zrážku skútra a osobného auta v meste Holíč v okrese Skalica.

„Pri prejazde cez kruhový objazd nedal 50-ročnému motocyklistovi prednosť 48-ročný vodič osobného auta. Zo zrážky vyviazli všetci účastníci bez zranení. Policajti alkohol u vodičov nezistili a vinníkovi na mieste uložili blokovú pokutu. Polícia vec rieši ako škodovú udalosť,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

„Vzhľadom na priaznivé počasie upozorňujeme na skutočnosť, že sa počet motocyklov na cestách bude naďalej zvyšovať. Vodiči by tomu mali prispôsobiť jazdu a snažiť sa predvídať a motorkárov na vozovke vo zvýšenej miere očakávať. Naopak motocyklistom pripomíname, že oni sú tými zraniteľnými a rozhodne by nemali preceňovať svoje schopnosti,“ pripomenula polícia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

NEHÔD S MOTOCYKLISTAMI STÁLE PRIBÚDA DOPRAVNÍ POLICAJTI DVÍHAJÚ VAROVNÝ ☝️ Policajti boli, v priebehu 12 hodín,...

Posted by Polícia SR - Trnavský kraj on Wednesday, May 11, 2022
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM