Zuzana Vajayová Rôzne

Poslanci výrazne okresali program svojho rokovania

Až o päť bodov skrátili dnes program svojho rokovania poslanci v Trnave. V úvode zasadnutia prijali pozmeňujúci návrh mestskej rady, ktorým na neskoršie obdobie posunuli schválenie urbanistickej štúdie individuálnej bytovej výstavby Pekné pole a zada

Vyradený bol aj návrh na založenie spoločnej nadácie mesta, Trnavskej arcidiecézy a Trnavského samosprávneho kraja. Jej účelom má byť snaha zachovať a rozvíjať vzdelanosť a tvorivosť v regióne. Nadácia má slúžiť všetkým obyvateľom, ktorí potrebujú podať pomocnú ruku. Základné imanie by bolo tvorené majetkovými vkladmi zakladateľov, pričom arcidiecéza má vložiť historickú budovu gymnázia na Hollého ulici. O tento rozsiahly objekt viedla cirkev ešte v čase arcibiskupa Sokola s TTSK dlhoročný súdny spor o vlastníctvo. Po nástupe nového arcibiskupa strany deklarovali mimosúdnu dohodu. Zriaďovateľom gymnázia bol TTSK, v súčasnosti je budova prázdna. „Mestská rada podmienila rokovanie priložením ďalších informácií o nadácii, jej financovaní a tiež očakáva ďalšie stretnutia zástupcov mesta s ostatnými stranami,“ informoval hovorca trnavskej radnice Pavol Tomašovič.

Ani o návrhu nového výmeru pre cestovné v mestskej autobusovej doprave v Trnave dnes poslanci nerokovali. Poslanec Matej Lančarič v návrhu uviedol, že materiál neobsahuje všetky náležitosti, potrebné pre rozhodovanie poslancov. Viceprimátor Bystrík Stanko navrhol, aby sa o bode rokovalo až v čase, kedy sa bude prijímať projekt optimalizácie dopravy. To je naplánované na budúci rok. „Počíta sa aj s rokovaniami s prepravcom,“ dodal Tomašovič.

Poslanci na dnešnom rokovaní odobrili metodiku poskytovania dotácií, aktualizovali tohtoročný rozpočet a prerokovali majetkové záležitosti.

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM