Krimi

Posvietili si na bezpečnosť: Niektorí vodiči si nevšimli chodcov na priechode

Predovšetkým na priechody, kde sa už stali vážne dopravné nehody a kolízie s chodcami, sa sústredila polícia v Trnave a okolí počas preventívnej akcie zameranej na bezpečnosť.

Ilustračný obrázok k článku Posvietili si na bezpečnosť: Niektorí vodiči si nevšimli chodcov na priechode
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Trnavský kraj

V stredu (5. 2.) bolo nasadených počas dňa 28 príslušníkov, ktorí podľa krajskej policajnej hovorkyne v Trnave Martiny Kredatusovej vodičov a chodcov nepokutovali, ale upozorňovali.

„Zaznamenali sme rôzne prípady,“ uviedla Kredatusová. Upozornili muža, ktorý viezol dcéru na bicykli vzadu na nosiči, že je to nebezpečné.

Cyklistov, ktorí chceli vojsť na priechod pre chodcov na bicykli, vyzvali, aby zosadli a prešli cez cestu vedľa bicykla ako chodci.

„Bez nášho povšimnutia nezostali ani dvaja tínedžeri, ktorí sa viezli na kolobežke určenej pre jedného,“ dodala.

Viacerým vodičom policajti vysvetlili, že ak zastavia priamo na priechode, sťažia chodcom bezpečný prechod. Niektorí vodiči si vôbec nevšimli a nereagovali na chodcov, ktorí už boli na priechode.

„Mnohí chodci mali na sebe tmavé oblečenie a ak takýto chodec nemá reflexný prvok, v tme ho nemusí byť vidno. Opäť sa nám potvrdilo, že stále sa nájdu chodci, ktorí vstupujú na cestu bez toho, aby sa presvedčili, či je to pre nich bezpečné,“ dodala Kredatusová.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM