BTW Správy Samospráva

"Potrebujeme v Hlohovci obchvat a nový most," žiada samospráva. Minister súhlasí!

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič a primátor Hlohovca Miroslav Kollár rokovali s ministrom dopravy a výstavby SR Andrejom Doležalom vo veci komplexného riešenia dopravnej situácie v Hlohovci.

Ilustračný obrázok k článku "Potrebujeme v Hlohovci obchvat a nový most," žiada samospráva. Minister súhlasí!
Zdroj: Trnavský samosprávny kraj

Na rokovaní v utorok 30. júna sa všetci traja zhodli na potrebe výstavby obchvatu mesta, ktorého súčasťou bude aj nový most cez Váh. Ide však o finančne mimoriadne náročný projekt, ktorý mesto ani župa nezvládnu financovať len z vlastných rozpočtov. Informáciu priniesla župa na svojej webovej stránke.

Podľa Jozefa Viskupiča má Trnavská župa v správe jediný cestný most v Hlohovci, ktorého diagnostika ukázala havarijný technický stav. „Už minulý rok sme preto boli nútení vylúčiť z neho nákladnú dopravu a pripravujeme jeho rekonštrukciu. Z hľadiska komplexného riešenia dopravy v meste je však najvhodnejšou alternatívou výstavba nového obchvatu,“ povedal župan.

Práve spolufinancovanie takejto obrovskej investície bolo témou stretnutia.

Dobré správy!

"Môžem konštatovať, že štát sa nezbavuje zodpovednosti, čo považujem za pozitívnu správu. Dohodli sme sa na vypracovaní unikátneho nástroja na rýchle a efektívne financovanie takýchto náročných stavieb. Preto by v ňom mali byť prepojené zdroje Európskej únie, štátu, krajov a miest. Jeho pilotným projektom sa stane riešenie dopravnej situácie v Hlohovci, ktoré je našou – a už aj štátnou – top prioritou v trnavskom kraji, preto pokračujeme v jej trasovaní a projektovaní,“ dodal Viskupič.

Problematický most

Premávka na súčasnom moste sa pred vylúčením nákladnej dopravy pohybovala v čase medzi 7. a 18. hodinou od 1400 až po 1900 vozidiel za hodinu. K úplnému vylúčeniu nákladnej dopravy z mosta došlo, aby sa predišlo jeho ďalšiemu poškodzovaniu, ako aj z dôvodu zvýšenia bezpečnosti účastníkov cestnej premávky.

Župa most plánuje za použitia peňazí z eurofondov nielen zrekonštruovať, aby bol technicky v dobrom stave.

Pri projektovaní sa rozhodla rozšíriť mostné teleso o nové, plnohodnotné chodníky pre chodcov a cyklistov na oboch stranách vozovky.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM