Aktualizované Krimi

Požiar v penzióne sa skončil tragicky: Jeden človek zahynul, ďalší sa zranili

V Dunajskej Strede došlo k tragédii. Nočný požiar si vyžiadal jednu obeť.

Ilustračný obrázok k článku Požiar v penzióne sa skončil tragicky: Jeden človek zahynul, ďalší sa zranili
6
Galéria
Zdroj: TASR - KR HaZZ Trnava

Požiar vypukol v nočných hodinách v penzióne v Dunajskej Strede. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Jednému z ubytovaných však už pomôcť nedokázali. Informuje o tom krajská polícia v Trnave na sociálnej sieti.

Okolnosti požiaru vyšetrujú kriminalisti z Dunajskej Stredy.

„Policajné hliadky boli, krátko po 23.00 h, vyslané k požiaru v miestnom penzióne. Po príchode na miesto im zasahujúci hasiči oznámili, že horieť malo začať v jednej z izieb na prvom poschodí,“ priblížila polícia.

V dôsledku požiaru museli z budovy evakuovať najmenej 5 osôb. „61-ročný muž utrpel ťažké zranenia a 28-ročná žena sa zranila ľahko. Na mieste si ich prevzala privolaná RZP. Ďalšieho, 48-ročného muža z Maďarska, sa im žiaľ už zachrániť nepodarilo,“ uvádzajú muži zákona.

„Veliteľ zásahu bol informovaný, že v budove sa nachádza päť osôb. Súbežne s likvidačnými prácami tak hasiči vykonávali aj ich vyhľadávanie a záchranu,“ uviedla hovorkyňa. Jedna osoba sa nachádzala na prvom poschodí intoxikovaná splodinami horenia a popáleninami, ďalších dvoch ľudí odtiaľ zachránili použitím výškovej techniky. Na najvyššom nadzemnom podlaží sa nachádzali ďalšie dve osoby.

„Jedna z nich bola pomocou vyvádzacej záchrannej masky evakuovaná. Ďalšia osoba nejavila známky života, preto bola naložená na chrbticovú dosku a transportovaná do vozidla záchrannej zdravotnej služby, kde sa ju aj napriek pokusom o oživenie nepodarilo oživiť,“ doplnila Košťálová.

Prečítajte si tiež

„Ku tragédii došlo pravdepodobne tak, že si 61-ročný muž varil jedlo na elektrickom sporáku a počas toho zaspal. Na miesto bol privolaný aj zisťovateľ príčin vzniku požiaru,“ dodáva polícia.

Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania. Majiteľovi budovy vznikla v dôsledku požiaru škoda, ktorá bola vyčíslená na sumu 50 000 eur, príslušníkom sa podarilo uchrániť majetok v hodnote 350 000 eur.

V súvislosti s požiarom začal vyšetrovateľ trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Za tento skutok môže hroziť, v zmysle zákona, trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Aktuálne témy

Požiar v penzióne sa skončil tragicky: Jeden človek zahynul, ďalší sa zranili
6
Galéria
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM