Aktualizované Dominika Handzušová Rôzne

Pozor na silné sneženie v oblasti Malých Karpát: Očakáva sa, že spadne až 40 centimetrov snehu!

Pripravte sa na poriadnu snehovú nádielku! Meteorológovia varujú, že napadnúť v našom okrese môžu až desiatky centimetrov snehu. Vydali preto výstrahu pred snežením.

Ilustračný obrázok k článku Pozor na silné sneženie v oblasti Malých Karpát: Očakáva sa, že spadne až 40 centimetrov snehu!
Zdroj: TASR

Aj Trnavčania sa doškali návratu nefalšovaného zimného počasia! Perinbaba u nás poriadne vyvádza a napadnúť má ešte nemálo čerstvej bielej periny. „V okrese Trnava sa najmä v oblasti Malých Karpát miestami očakáva výskyt silného sneženia, pri ktorom spadne 20 – 40 cm nového snehu,“ uvádzajú meteorológovia zo SHMÚ.

Uvedená výška nového snehu podľa ich slov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb). V danej ročnej dobe a oblasti je bežná, no môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Pre náš okres preto vydali výstrahu druhého stupňa pred snežením. Tá platí v piatok od 3:00 hod. do 17:00 hod.

Sneženie by podľa aktuálnej predpovede následne malo ustať. Najmä priamo v centre Trnavy už podľa predpovedí dosiahlo svoj vrchol. Situácia na cestách by sa tak v priebehu najbližších hodín mala upokojiť.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM