Rôzne

POZOR, v okrese Trnava sa očakáva silný vetrisko: Môže dosiahnuť rýchlosť až 100 km/h!

Meteorológovia zdvíhajú varovný prst. Okres Trnava varujú pred očakávaným výskytom silného vetra. Kedy si dať pozor?

Ilustračný obrázok k článku POZOR, v okrese Trnava sa očakáva silný vetrisko: Môže dosiahnuť rýchlosť až 100 km/h!
Zdroj: TASR

Odborníci Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) varujú Trnavský okres pred silným vetrom. Vydali pre nás výstrahu druhého najvyššieho stupňa. Tá platí na dnes a to pre časový úsek dňa od 18:00 do 20:00 hod. „V okrese Trnava sa miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 23 – 28 m/s (85 – 100 km/h),“ upozornili meteorológovia.

Ako ďalej dodali, táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity a predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

Pre Trnavský okres však tiež platí aj výstraha prvého stupňa pred vetrom. Je vydaná na dnes a to pre časový úsek dňa od 20:00 do 22:00 hod.

„V okrese Trnava sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 22 m/s (65 – 80 km/h),“ píše sa v nej. Meteorológovia doplnili, že táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. „Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ informovalo SHMÚ.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM