BTW Samospráva

Pozor! V trnavskej poliklinike platia nové pravidlá

Mestská poliklinika bude od pondelka otvorená iba v pracovné dni od 7.00 do 16.00. Pravidiel je však viac.

Ilustračný obrázok k článku Pozor! V trnavskej poliklinike platia nové pravidlá
Foto: Peter Bestvina / Zdroj: Dnes24.sk

Mestská poliklinika bude v súvislosti s aktuálnou mimoriadnou situáciou od pondelka 30. marca 2020 otvorená v pracovné dni od 7.00 do 16.00 h, počas víkendov bude zatvorená.

„Navštíviť polikliniku by v tieto dni mali iba tí, ktorí sa vopred telefonicky dohodli so svojím lekárom, a ide o skutočne nevyhnutné prípady. Na Informácie vo vstupnom vestibule sme preto doplnili dvojčlenný personál, ktorý funguje ako filter neohlásených pacientov,“ hovorí primátor Trnavy Peter Bročka.

Zároveň vám na Informáciách zmerajú telesnú teplotu na čele a odpoviete na základné otázky o možnom kontakte s koronavírusom. Pokiaľ sa na mieste tvorí rad, nezabudnite na bezpečný odstup. Tehotné ženy majú v rade prednosť. Povinnosť ohlásiť sa na Informáciách neplatí pre návštevníkov lekárne a zdravotníckych pomôcok. Pripomíname, že v priestoroch polikliniky sa treba zdržiavať len na nevyhnutne dlhý čas.

Osobná návšteva lekára nie je vždy nutná. Ak potrebujete iba recept, doktorovi zavolajte a ak je to možné, využite možnosť elektronického predpisu. Lieky si potom len vyzdvihnete priamo v lekárni.

Aj v prípade, že máte dohodnutú kontrolu ešte spred doby platnosti preventívnych opatrení, je potrebné lekárovi najprv zavolať a spýtať sa, či naozaj musíte prísť. Aktuálne sa nevykonávajú ani preventívne prehliadky, výnimkou sú tehotné ženy.

Vstup do mestskej polikliniky je možný len hlavným vchodom medzi 7. a 16. hodinou počas pracovných dní. Rovnakými dverami sa bude dať aj vyjsť. Vychádzať sa bude dať všetkými dverami v poliklinike pre dospelých i v detskej časti, pričom budú upravené tak, aby sa automaticky otvorili iba pri východe z budovy.

Pre imobilných pacientov je vstup možný na požiadanie. V takom prípade do 14.00 treba zavolať na číslo 033 5953 140, po 14.00 na číslo 033 5953 127. In­štrukcie sú viditeľne vyvesené aj priamo pri vchode.

V prípade prijatia nových opatrení Ústredným krízovým štábom Slovenskej republiky bude režim operatívne upravený.

Cieľom uvedených pravidiel je ochrana zdravia občanov a zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 v čo najväčšej možnej miere.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM