Správy

Práce za takmer 2,5 milióna eur: Rekonštrukcia Zeleného kríčka je dokončená, FOTO

Mestu sa podarilo dokončiť náročnú obnovu jednej z lokalít. Po komplexnej rekonštrukcii je opäť sprístupnená verejnosti.

Ilustračný obrázok k článku Práce za takmer 2,5 milióna eur: Rekonštrukcia Zeleného kríčka je dokončená, FOTO
8
Galéria
Zdroj: Martin Hesko , Mesto Trnava

Zelený kríček v pondelok 6. júna sprístupnili verejnosti. Mestu sa podarilo dokončiť rozsiahlu obnovu, ktorá odštartovala vlani v máji.

Čo upravili?

„Povrchy komunikácií boli kompletne vymenené, chodník zdobí nová dlažba, pričom celý priestor je bezbariérový. Pribudli moderné zastávky MAD a cestujúcich budú o spojoch informovať elektronické tabule. Posedieť sa bude dať na lavičkách s výhľadom na upravenú zeleň a po zotmení zasvieti nielen nové verejné osvetlenie, ale farbami zažiari aj iluminácia pri Galérii Jána Koniarka," informuje mesto Trnava.

Zo Sadu Antona Bernoláka smerom na hospodársku prejdeme bezpečnejšie vďaka lávke ponad Trnávku. Pribudla nová pitná fontánka a verejné toalety.

Prečítajte si tiež

Nákladné práce

„Zelený kríček zatiaľ funguje v režime predčasného užívania stavby, ako jediný zatiaľ nie je sprístupnený objekt s verejnými WC. Budova bude otvorená po skolaudovaní a budú sa v nej nachádzať aj komerčné prevádzky. Na tieto nebytové priestory v súčasnosti beží obchodná verejná súťaž," prezradila radnica.

Komplexná rekonštrukcia stála takmer 2,5 milióna eur. Mestu sa na ňu podarilo získať nenávratný finančný príspevok vo výške 1 305 227 eur.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

OBRAZOM: Zrekonštruovaný Zelený kríček
8
Galéria
Zdroj: Martin Hesko , Mesto Trnava
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM