Rôzne

Pre verejnosť v Trnave otvorili 2. nástupište: Je vhodné pre nevidiacich i imobilných

Na železničnej stanici zrekonštruovali 2. nástupište. To spĺňa medzinárodné pravidlá. Naďalej však pokračuje druhá časť rekonštrukcie.

Ilustračný obrázok k článku Pre verejnosť v Trnave otvorili 2. nástupište: Je vhodné pre nevidiacich i imobilných
Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk

Železnice Slovenskej republiky dali v piatok do užívania pre verejnosť zrekonštruované 2. nástupište v železničnej stanici Trnava. Obnova stála vyše 6,5 milióna eur a začala v novembri 2017.

Otvorením sa zvýši úroveň a komfort cestovania, nástupište spĺňa medzinárodné pravidlá aj pre pohyb imobilných a nevidiacich cestujúcich.

Počas potrebnej železničnej výluky, ktorá trvala 187 dní so začiatkom 5. marca, bolo nutné v Trnave reorganizovať železničnú dopravu, pristavovanie a vypravovanie vlakov, ako aj usmerniť pohyb cestujúcich. Informovala o tom hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Stanica v Trnave tak má od 7. septembra zmodernizované už všetky nástupištia a spolu s vynovenou výpravnou budovou a moderným dispečerským centrom patrí k najmodernejším v rámci Slovenska.

„Počas prác sa urobilo nové zastrešenie, osadil sa nový mobiliár, informačný, kamerový a orientačný systém, urobila sa úprava výstupu z podchodu. Tiež sa rekonštruovali izolácie mostov medzi koľajami a železničného zvršku a spodku, upravili sme trakčné vedenie, osadili nové rozvody nízkeho napätia a osvetlenia a ďalšie práce,“ dodala Pavliková.

Kompletné ukončenie v decembri

Naďalej však pokračuje druhá časť rekonštrukcie – realizácia vstupu a výstupu z podchodov. Táto rekonštrukcia zahŕňa i výstavbu objektu prepojenia bývalého batožinového podchodu s podchodom pre cestujúcu verejnosť a tiež úpravy napojenia jestvujúcich podchodov. Celú investíciu hradia ŽSR z vlastných zdrojov. Kompletné ukončenie výstavby v železničnej stanici Trnava sa predpokladá v decembri 2018.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: archívne

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM