Správy

Premiérovo v novom zložení: Jozef Viskupič a krajskí poslanci zložili sľub

Na stredajšom ustanovujúcom zasadnutí Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) pre roky 2022 až 2026 zložil sľub znovuzvolený predseda Jozef Viskupič a 40 poslancov.

Ilustračný obrázok k článku Premiérovo v novom zložení: Jozef Viskupič a krajskí poslanci zložili sľub
Zdroj: Trnavský samosprávny kraj

Poslanecké mandáty v októbrových voľbách obhájilo 26 poslancov, štrnásti nastupujú do svojho prvého volebného obdobia.

V pracovnej časti zasadnutia poslanci odhlasovali nových zástupcov predsedu TTSK. Oblasť Žitného ostrova, okresy Galanta a Dunajská Streda bude naďalej zastupovať ako prvý podpredseda TTSK József Berényi.

Tri zmeny

Pri ostatných troch prišlo k zmene, za okresy Piešťany a Hlohovec sa stal podpredsedom Patrik Voltmann, za trnavský región Rastislav Mráz a za Záhorie, okresy Senica a Skalica Veronika Buc. Je jednou z celkovo piatich poslankýň zastupiteľstva, oproti predchádzajúcemu volebnému obdobiu je ich v súčasnosti o dve viac.

Prečítajte si tiež

Chcú pokračovať

„V novom volebnom období sme pripravení pokračovať v napĺňaní vízie pre moderný kraj, ktorá je založená na skúsenostiach a konkrétnych výsledkoch. Vďaka rozumnému hospodáreniu sme si vytvorili priestor na realizáciu ďalších užitočných projektov. Zodpovedne a plnohodnotne sme poskytovali služby pre obyvateľov na celom území, vo všetkých siedmich okresoch kraja, v čom plánujeme pokračovať. Verím, že tak ako v predchádzajúcich piatich rokoch budeme vecne a konštruktívne spolupracovať s poslankyňami a poslancami zastupiteľstva. Teším sa aj na spoluprácu s predstaviteľmi vlády, iných krajov, miest, obcí, univerzít či občianskej spoločnosti,“ uviedol Viskupič.

Prvé riadne zasadnutie Zastupiteľstva TTSK je naplánované na 7. decembra, keď sa podľa informácií Viskupiča budú venovať aj rozpočtu TTSK na nasledujúce obdobie i personálnemu obsadeniu komisií zastupiteľstva.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM