han Rôzne

Prezidentka vymenila šaty za rifle: Kúsok od Trnavy HÁDZALA lopatou a sadila stromčeky! FOTO

Zuzana Čaputová je slovenskou prezidentkou a má prísne nariadené, čo si kam a na akú príležitosť musí alebo môže obliecť. V sobotu (23. 4.) však spravila výnimku.

Ilustračný obrázok k článku Prezidentka vymenila šaty za rifle: Kúsok od Trnavy HÁDZALA lopatou a sadila stromčeky! FOTO
10
Galéria

Verejné inštitúcie by mali prispieť k znižovaniu svojho dosahu na klímu a prezidentská kancelária sa snaží ísť príkladom, uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová počas sobotňajšej výsadby stromov v obci Križovany nad Dudváhom v okrese Trnava.

Sadilo sa vo veľkom

Prezidentka pomáhala s výsadbou v rámci projektu Zelenej kancelárie a plánu Kancelárie prezidenta SR stať sa do roku 2030 prvou uhlíkovo neutrálnou verejnou inštitúciou na Slovensku.

„Dnes sme so spolupracovníkmi z prezidentskej kancelárie a ich rodinnými príslušníkmi vysadili viac ako 1400 medonosných a rôznych listnatých stromov. Nie je to náhoda, keďže ročne máme vysadiť viac ako tisícku stromov, aby sme vykompenzovali letecké emisie, ktoré nevieme inak eliminovať,“ uviedla Čaputová.

Ako doplnila, prvoradým cieľom je znižovanie emisií, ktoré spôsobujú klimatickú zmenu. „V rámci projektu realizujeme súbor opatrení, ktoré k nemu vedú. Napríklad zmenou prevádzky budov či postupným prechodom vozového parku na hybridy a elektromobily sa nám len za minulý rok podarilo znížiť emisie z dopravy o polovicu,“ informovala prezidentka.

Kancelárie prezidenta SR realizovala sadenie spolu s obcou Križovany nad Dudváhom a Lesmi SR. V tejto lokalite už na jeseň sadilo stromy miestne občianske združenie Cez Kerestúr.

Ďalšie aktuálne témy

Verejné inštitúcie by mali prispieť k znižovaniu svojho dopadu na klímu a prezidentská kancelária sa snaží ísť...

Posted by Zuzana Čaputová on Saturday, April 23, 2022
Čaputová počas výsadby stromov neďaleko Trnavy
10
Galéria
Zdroj: trnava.dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM