Správy

Prezidentské voľby: V trnavskej nemocnici volil okrem pacientov aj primár, FOTO

Svoj hlas vo voľbách sa rozhodli odovzdať aj viacerí pacienti hospitalizovaní v trnavskej nemocnici. Počas služby odvolili aj lekári či sestry.

Ilustračný obrázok k článku Prezidentské voľby: V trnavskej nemocnici volil okrem pacientov aj primár, FOTO
5
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Pacienti a zamestnanci Fakultnej nemocnice Trnava mali možnosť v sobotu odovzdať svoj voličský hlas v prezidentských voľbách do volebnej urny, ktorú priniesli členovia okrskovej volebnej komisie na Základnej škole na Gorkého ulici. Túto alternatívu podľa predsedníčky komisie Márie Osvaldovej využilo 26 voličov s voličským preukazom.

„Máme zaevidovaných pacientov, ale aj lekárov a zdravotnícky personál, ktorí z dôvodov pracovnej služby alebo aj iných nevolia v mieste svojho trvalého bydliska,“ uviedla. S urnou komisia navštívila ležiacich pacientov na oddeleniach, kde o to bolo požiadané.

Prečítajte si tiež

Medzi ostatnými voličmi bol aj primár gastroenterolo­gického oddelenia Rastislav Husťak. „Hoci pracujem v nemocnici dlhodobo, trvalý pobyt mám zatiaľ v inom meste, tak som si vybavil voličský preukaz,“ zdôvodnil. Doplnil, že ako volič si uvedomuje dôležitosť zúčastniť sa na hlasovaní o tom, kto bude novým prezidentom Slovenska.

„O voľby som sa zaujímal v dostatočnom predstihu, už pred dvoma či troma mesiacmi som sa rozhodol pre jedného kandidáta a tomu som teraz odovzdal svoj hlas,“ dodal. Pre neho je potešujúce, že môže ísť voliť a ako podčiarkol, najmä mladá generácia by si mala uvedomiť dôležitosť volieb a pristúpiť k nim s jasnou mysľou.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Prvé kolo prezidentských volieb v Trnave
5
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM