Monika Hanigovská Rôzne

Pri nemocnici vybudovali nové parkovisko: Ponúkne desiatky bezplatných miest

Výstavba nového parkoviska pri nemocnici v Trnave je ukončená. Ponúkne bezplatné parkovanie a priestor pre odstavenie desiatok áut.

Ilustračný obrázok k článku Pri nemocnici vybudovali nové parkovisko: Ponúkne desiatky bezplatných miest
Zdroj: TASR

Výstavba nového parkoviska v blízkosti železničného podjazdu na Žarnovovej ulici je momentálne ukončená. Hotové sú aj podzemné práce a osadené je i pouličné osvetlenie.

Kolaudácia

Nové vybudované parkovisko čaká pred spustením do prevádzky kolaudácia, ktorá je naplánovaná v októbri. „Momentálne je stavba parkoviska ukončená. Kolaudácia je naplánovaná na 18. 10. 2016. V rámci komplexnej rekonštrukcie nemocnice bude nasledovať postupné odovzdávanie jednotlivých objektov a prípadné úpravy. Pri vstupe na parkovisko bude osadená príprava na rampy. To znamená, že tam budú osadené základné prvky na to, aby tam v budúcnosti prípadne mohli byť osadené rampy,“ povedal pre Trnava 24 hovorca Fakultnej nemocnice Trnave, Matúš Stračiak. Parkovisko ponúkne 43 bezplatných miest, ktoré bude slúžiť pacientom aj návštevníkom nemocnice.

Nové parkovisko v blízkosti železničného podjazdu na Žarnovovej ulici je utvorené kombináciou betónovej dlažby aj asfaltu. V záverečnej fáze pribudla i zeleň. Parkovisko bude bezplatné, nemocnica ho však plánuje uzatvárať.

Zamedzenie prístupu

Nemocnica chce zamedziť prístup vodičom, ktorí nie sú pacientmi nemocnice alebo nepatria k návštevníkom nemocnice. „V súčasnosti však stále plánujeme parkovisko zatvárať oceľovou konštrukciou. Otvorené by malo byť v skorých ranných hodinách a približne o 17.30 hod by sme ho mali zatvárať. To by malo zabrániť parkovaniu iných vozidiel, ako tých, čo patria pacientom alebo návštevníkom nemocnice. Tento systém budeme vyhodnocovať a kedykoľvek ho samozrejme môžeme upraviť,“ informoval nás Matúš Stračiak.

Špitál sa nachádza v tesnej blízkosti železničnej stanice a niektorí Trnavčania, ktorí cestovali vlakom za prácou, zvykli doteraz odstaviť svoje autá práve pred nemocnicou. Nové vymedzenie tak uľahčí prístup pacientom, či návštevníkom nemocnice.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Titulné foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM