Správy

Prichádza zmena počasia: Okres Trnava zasiahnu silné BÚRKY s krúpami!

V okrese Trnava sa má v priebehu najbližších hodín výrazne zmeniť počasie. Búrky môžu byť sprevádzané intenzívnymi lejakmi so silným nárazovým vetrom.

Ilustračný obrázok k článku Prichádza zmena počasia: Okres Trnava zasiahnu silné BÚRKY s krúpami!
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pred búrkami v okrese Trnava. Zmenu počasia by sme mali pocítiť už v utorok večer.

Výstraha platí od 17.00 hodiny do stredy, 8. júna 21.00. Meteoro­lógovia očakávajú lejaky aj silný nárazový vietor.

Prečítajte si tiež

Prudký lejak aj vietor

„V okrese Trnava je zvýšená pravdepodobnosť výskytu búrok spojených s prudkým lejakom s intenzitou 20 – 30 mm / 30 min, s nárazmi vetra 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h) a s krúpami,“ uvádza SHMÚ.

Intenzita sprievodných javov je podľa SHMÚ v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Intenzívny dážď však môže vyvolať prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov.

Hrozia škody

„Vietor môže spôsobiť škody menšieho rozsahu na porastoch a objektoch (lámanie konárov stromov, pád slabších stromov, menšie škody na strechách budov a pod.). Poletujúce trosky a nezabezpečené predmety predstavujú riziko pre ľudské zdravie,“ upozorňujú meteorológovia.

Nebezpečné môžu byť aj krúpy, ktoré môžu narobiť škody na vegetácii. Súvislá vrstva krúp na cestách môže prechodne obmedziť cestnú premávku.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM