Dominika Handzušová Rôzne

Primátor v roli stánkara: Koľko litrov punču sa minie každý deň?

Prvý predvianočný punč nového primátora sa tešil veľkému záujmu Trnavčanov. Tradícia pokračuje aj vo štvrtok 18. a piatok 19. decembra.

Ilustračný obrázok k článku Primátor v roli stánkara: Koľko litrov punču sa minie každý deň?
Foto: Dominika Handzušová

Tradíciu zbierky na charitu zaviedol pred viac ako desiatimi rokmi vtedajší primátor Štefan Bošnák. Trnavčanom ponúkal varené víno. Vladimír Butko neskôr tradíciu pozmenil na primátorský čaj.

Charitatívny podtón

Peter Bročka podával spolu s viacerými poslancami v stánku na Vianočných trhoch na vysvietenom Trojičnom námestí horúci nápoj s trochou alkoholu na zahriatie pre dospelých a bezalkoholový najmä pre deti. Medzi dvoma kanvami nápojov bola umiestnená pokladnička na dobrovoľné príspevky, ktoré po sviatkoch mesto odovzdá ako vždy, potrebným.

Inšpiráciou pre ostatných

Trnavčania podávali primátorovi ruky, blahoželali k zvoleniu a priali veľa zdravia a úspechov v jeho práci na radnici. Keď naberačku na chvíľu odložil, v prestávke sa potom púšťali aj do dlhších rozhovorov o tom, čo ich zaujíma či trápi. Jedna z učiteliek na základnej škole v miestnej časti Modranka Bročkovi napríklad povedala, že sa inšpirovala jeho dobrovoľníckymi aktivitami a rozhodla sa takto pustiť do výsadby zelene v jej okolí.

120 litrov na deň

Primátorský čaj bude pokračovať aj vo štvrtok 18. a piatok 19. decembra od 16:00 hod. Hoci punč sa podáva len hodinu (resp. v stredu pol), je oň veľký záujem. „Mestský úrad zabezpečuje na každý deň pre túto príležitosť okolo 120 litrov punču,“ uviedol vedúci sociálneho odboru na mestskom úrade Peter Klenovský.

Foto: mesto Trnava

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM