han Samospráva

PRIPRAVTE sa na nové cestovné poriadky: Ako budú jazdiť autobusy po NOVOM?

Od nedele 12. decembra 2021 vstúpia do platnosti nové cestovné poriadky prímestských autobusových liniek v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK).

Ilustračný obrázok k článku PRIPRAVTE sa na nové cestovné poriadky: Ako budú jazdiť autobusy po NOVOM?
Zdroj: www.sadds.sk

Čas odchodu spojov si obyvatelia môžu skontrolovať na weboch dopravcov Arriva Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

„Ide o pravidelnú zmenu, ktorá sa deje každý december. Vypočuli sme našich obyvateľov a množstvo z ich podnetov sme zapracovali do nových cestovných poriadkov. Zamerali sme sa na to, aby prímestské autobusy boli dostupnejšie a lepšie nadväzovali na ďalšie formy dopravy,“ uviedol Viskupič.

Obyvatelia kraja mali možnosť pripomienkovať aktuálne platné cestovné poriadky počas septembra. TTSK následne podnety spracoval, prerokoval so zmluvnými dopravcami a časť z nich použil pri tvorbe nových cestovných poriadkov.

„Reflektovali sme aj na nový grafikon vlakov a snažili sme sa zosúladiť prestupy v jednotlivých uzloch. Nové cestovné poriadky sú zverejnené aj v autobusových staniciach a na zastávkach,“ doplnila Eva Pišová, poverená riadením odboru dopravnej politiky Úradu TTSK.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM