BTW Správy

Protesty rodičov zabrali, denný stacionár nekončí! Zatiaľ

Denný stacionár na Kalinčiakovej, ktorý mal skončiť svoju činnosť k 1. augustu, bude zatiaľ fungovať do konca roka.

Ilustračný obrázok k článku Protesty rodičov zabrali, denný stacionár nekončí! Zatiaľ
Zdroj: facebook.com/TrnavskyKraj

Denný stacionár na Kalinčiakovej, ktorý mal skončiť svoju činnosť k 1.8., bude zatiaľ fungovať do konca roka. Rozhodla o tom správna rada Strediska Evanjelickej Diakonie Trnava (SED). Trnavská župa zároveň ponúkla rodinám a klientom možnosť využiť služby svojho Centra sociálnych služieb Galanta. Informoval o tom trnavský župan Jozef Viskupič.

„Pre klientov denného stacionára je to veľmi dobrá správa. Považujem za dôležité, že sa našlo riešenie problému a klienti budú môcť do konca roka využívať služby denného stacionára. Momentálne má zriaďovateľ dostatok času, aby sa prijalo trvalé riešenie najmä v prospech klientov,“ povedal Viskupič.

Zástupcovia trnavskej župy sa už koncom apríla stretli so všetkými zúčastnenými stranami sporu ohľadom plánu zatvoriť stacionár. Stretnutia sa zúčastnili rodičia klientov, zástupcovia zamestnancov, Strediska Evanjelickej Diakonie Trnava aj jeho zriaďovateľa Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku, ako aj zástupcovia mesta Trnava. Cieľom bolo nájsť riešenie situácie, keď SED Trnava navrhlo zrušiť denný stacionár bez zabezpečenia náhradnej sociálnej služby pre 12 klientov.

Dotknutí rodičia si povedali, že to nenechajú len tak a vzbúrili sa.

Napriek tomu, že denné stacionáre sú originálnou kompetenciou miest a obcí, do problému sa vložila Trnavská župa s cieľom nájsť vhodné riešenie pre dotknuté rodiny a klientov. „Za pozitívum považujeme, že zainteresované strany našli spôsob, ako preklenúť obdobie do konca roka a následne nájsť trvalé riešenie,“ dodal Trnavský župan.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM