Rôzne Samospráva

Prvý župný deň Trnavského kraja: Pozrieť sa prišlo viac ako tisíc ľudí

Župný deň otvorených dverí privítal množstvo zvedavých návštevníkov z rôznych kútov kraja. Úrad Trnavského samosprávneho kraja pozýval aj na miesta, ktoré nie sú bežne prístupné.

Ilustračný obrázok k článku Prvý župný deň Trnavského kraja: Pozrieť sa prišlo viac ako tisíc ľudí
Zdroj: TASR

Vyše tisícky návštevníkov prijali v sobotu pozvanie na prvý Župný deň otvorených dverí Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK). Trnavčania, Skaličania, Holíčania, Dunajskostredčania i ďalší si prezreli sídlo krajskej samosprávy, stretli sa s jej predstaviteľmi a vyskúšali aj služby stredných odborných škôl (SOŠ), ktorých je TTSK zriaďovateľom.

Predseda TTSK Jozef Viskupič bol s priebehom spokojný. Do jeho kancelárie i ďalších priestorov chodili skupinky ľudí so sprievodcami, ktorí vysvetľovali, aké priestory sú na čo určené.

Čo zaujímalo návštevníkov

„Ľudia sa ma pýtali rôzne otázky – o kultúre školstve, zdravotníctve, starších zaujímala sociálna oblasť,“ povedal Viskupič. Tešilo ho, že spolu s rodičmi aj prišlo veľa detí. Okolo 11. hodiny, dve hodiny po otvorení, ich mali narátaných už viac ako sto. Pre ne bol pripravený špeciálny program ako maľovanie na tvár či tvorivé dielne, mohli si vziať špeciálnu maľovanku so znakom TTSK a snáď ani jedno neodišlo bez modrého alebo bieleho balóna.

„Deti sa ma pýtali čo robí župan a chvíľu sa mohli aj na neho zahrať,“ povedal Viskupič, ktorý drobizgu prepustil svoju predsednícku stoličku za pracovným stolom.

Na chodbách úradu boli verejnosti k dispozícii podpredsedovia TTSK, vedúci odborov i ďalší zamestnanci.

Aj na menej prístupné miesta

Návštevníci si mohli prezrieť aj veľkú zasadačku krajského zastupiteľstva, v menších boli zložení žiaci odborných škôl – v zóne krásy sa mohli ženy dať skrášliť vizážistkami či kaderníčkami, mladí kuchári a cukrári pripravili dobroty a kto chcel, zveril sa do rúk masérom alebo si dal zmerať tlak. Pri vstupe trnavská SOŠ dopravná prezentovala elektro formulu, ktorou úspešne zastupuje Trnavu i Slovensko na svetových eko-maratónoch.

„My sme prišli spoločne autobusom z Holíča, lebo nás to zaujíma,“ povedala jedna z účastníčok župného dňa. Ďalšia, Terka s malým Riškom na rukách povedala, že si prišla pozrieť pracovisko svojej mamy. „Zaujalo ma podujatie, prezreli sme si priestory, kam sa inak asi nedostaneme,“ uviedla.

Deň otvorených dverí na Úrade TTSK bol súčasťou programu krajskej samosprávy na 17. novembra. Od 16.30 h bude na Trojičnom námestí pokračovať projektom Pocta slobode, kde vystúpi Dano Heriban s projektom Čosi úsmevné a skupina Korben Dallas. Vo večerných hodinách v Divadle Jána Palárika bude Viskupič odovzdávať prvé Ceny slobody Antona Srholca.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM