Krimi

Psíka našli priviazaného v lese bez jedla a vody: Zachránili ho pred istou smrťou

Majitelia čelia obvineniu z týrania zvierat. Psa sa chceli zbaviť krutým spôsobom.

Ilustračný obrázok k článku Psíka našli priviazaného v lese bez jedla a vody: Zachránili ho pred istou smrťou
Zdroj: Pixabay.com , Polícia Slovenskej republiky

Muža a ženu z obcí v okrese Senica obvinili enviropolicajti odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality Národnej centrály osobitného druhu kriminality Prezídia Policajného zboru (PZ) z prečinu týrania zvierat spáchaného v štádiu pokusu formou spolupáchateľstva. Informovalo o tom Prezídium PZ na sociálnej sieti.

Ako uviedla polícia, muž a žena odviedli na vôdzke do vojenského areálu na Záhorí v katastri obci Hlboké 30. augusta svojho amerického stafordšírskeho teriéra.

„Psa vo veku približne dva až tri roky ponechali bez jedla a vody priviazaného o strom v lese s úmyslom zbaviť sa ho,“ uviedla polícia.

Mohlo by vás zaujímať

Našli ho v zlom stave

Pes bol nájdený o štyri dni neskôr vo vážnom zdravotnom stave. „Boli zistené aj znaky po fyzickom týraní, keďže mal na tele rôzne povrchové zranenia po predošlom bití. Na základe znaleckého posudku vypracovaného veterinárnym lekárom bolo zistené, že pes bol v podvyživenom stave spôsobenom následkom dlhodobej, jedno až trojmesačnej nedostatočnej výživy,“ informovala polícia.

„Priviazaním o strom bez vody a jedla bolo zviera vystavené utrpeniu, ktoré priamo smerovalo k jeho úhynu a bez jeho včasného nájdenia by došlo k jeho utýraniu,“ dodala polícia.

Za týranie do väzby

„Kto utýra zviera, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ upozorňuje polícia, s tým, že za týranie zvierat sa považuje aj neposkytovanie základných životných potrieb zvieraťu, ktoré je v ich vlastníctve alebo v ich držbe.

Takéto správanie je v prípade jeho opakovania, v prípade krutého alebo surového spôsobu alebo v prípade smrteľného následku pre zviera dokonca trestným činom.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM