Monika Hanigovská Rôzne

Púť otvorí sezónu na Katarínke: Cez malebné lesy až k ruinám známeho kostola

Novú sezónu na Katarínke otvorí podujatie s názvom Bielonedeľná púť. Na pútnikov čaká pešia turistika a prechádzka malebnými lesmi Malých Karpát.

Ilustračný obrázok k článku Púť otvorí sezónu na Katarínke: Cez malebné lesy až k ruinám známeho kostola
5
Galéria
Zdroj: Michaela Stareková

V poradí 24. dobrovoľnícka sezóna na Katarínke, bude zahájená tamojším tradičným podujatím, ktorým sa nadväzuje na púte z minulosti. Tie boli organizované pre tisíce pútnikov z okolitých obcí.

Bielonedeľná púť začne príchodom osobného vlaku do železničnej stanice Buková, približne o 9.45 hodine.

„Vlak vyráža z Trnavy o 9.09 hodine. Vítané sú všetky vekové skupiny, ktoré zvládnu pešiu turistiku o dĺžke 10 kilometrov,“ povedali pre náš spravodajský portál organizátori podujatia.

Cez lesy Malých Karpát

„Putuje sa lesmi Malých Karpát približne tri hodiny. Najprv červenou trasou v smere na Hornú Rakovú, Cerovú a potom neznačeným chodníkom na Katarínku. Celá púť je sprevádzaná zastaveniami, pričom program vyvrcholí svätou omšou v ruinách kostola sv. Kataríny o 14.30 hodine,“ informujú nás ďalej organizátori.

Historický výklad aj zrekonštruovaná veža

Po omši bude program pokračovať. Lákadiel je viacero. „Následne bude program pokračovať sprevádzaním po ruinách aj s historickým výkladom a v prípade priaznivého počasia bude tiež sprístupnená zrekonštruovaná veža, ktorá ponúka veľmi pekný výhľad do širokého okolia,“ prezrádzajú ďalej.

Organizátori podujatia odporúčajú prispôsobiť oblečenie predpovedi počasia a záujemcom o výstup do veže odporúčajú informovať sa už vopred o podmienkach pre výstup na webovej stránke venovanej Katarínke.

Na našich záberoch si môžete pozrieť atmosféru minuloročnej púte.

OBRAZOM: Púť na Katarínku. Minuloročné putovanie lesmi
5
Galéria
Zdroj: Michaela Stareková
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM