Júlia Vargová Rôzne Správy

Radnica rozdelila ocenenia: Trnava má o troch čestných občanov viac

Prvá marcová nedeľa už tradične patrila slávnostnému udeľovaniu ocenení mesta Trnavy.

Ilustračný obrázok k článku Radnica rozdelila ocenenia: Trnava má o troch čestných občanov viac
Foto: Matúš Koprda / Zdroj: trnava.sk

Hudobný spolok a päť osobností z oblasti kultúry, vedy i športu si v nedeľu prevzali v sále Marianum ocenenia mesta Trnava za rok 2018. Návrhy nominácií schválili poslanci mestského zastupiteľstva 12. februára na svojom prvom riadnom zasadnutí.

Novým držiteľom ocenenia Čestný občan Trnavy je Branislav Matoušek za jeho rozsiahlu vedeckú prácu v oblasti ornitológie. Za neúnavnú činnosť v rozvoji kultúry a spoločenského života v Trnave sa čestným občanom mesta stal aj lekár Bohumil Chmelík.

Ako informovala radnica, Čestným občanom mesta Trnavy in memoriam sa stal predposledný minister kultúry Slovenskej socialistickej republiky, básnik a publicista Miroslav Válek. Ocenenie získal za jeho celoživotnú literárnu tvorbu a vzťah k rodnému mestu.

Cena mesta Trnavy bola udelená Erikovi Hrnčiarikovi za jeho prínos k poznaniu a obohateniu dejín mesta Trnava archeologickými výskumami. Rovnakú cenu získal aj Rímskokatolícky cirkevný hudobný spolok sv. Mikuláša za prezentáciu diel Mikuláša Schneidera Trnavského.

Športovec a dlhoročný wrestlingový tréner Ján Ďalák zasa získal Uznanie za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta Trnava.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM