Dominika Handzušová Samospráva

Radnicu čaká protikorupčný audit: Zaplatí ho Miroslav Trnka

Nový primátor Trnavy Peter Bročka ohlásil protikorupčný audit. Radnicu napokon nebude stáť ani cent. Bročka pripustil, že na základe auditu by mohlo dôjsť k personálnym zmenám.

Ilustračný obrázok k článku Radnicu čaká protikorupčný audit: Zaplatí ho Miroslav Trnka
Foto: Dominika Handzušová

Trnavskú samosprávu čaká protikorupčný audit. Ohlásil ho nový primátor Trnavy Peter Bročka. Po stretnutí so spoluzakladateľom Nadácie Zastavme korupciu, Trnavčanom Miroslavom Trnkom, uviedol, že Trnka sa ponúkol uhradiť náklady spojené s auditom. Ten by mala vykonať Transparency International Slovensko.

Môže prísť k personálnym zmenám

Termín protikorupčného auditu zatiaľ podľa primátorovho vyjadrenia ešte nie je daný. Auditorský tím bude, ako uviedol Bročka, pôsobiť na úrade mesta pravdepodobne niekoľko týždňov. Audit vníma ako prostriedok na nastavenie systému pre lepšie fungovanie samosprávy.

„Úlohou je zistiť aktuálny stav, odhaliť biele či šedé miesta,“ uviedol primátor Trnavy.

Nevylučuje, že na základe zistení môže prísť aj k personálnym zmenám. Po jeho nástupe na radnicu po novembrových komunálnych voľbách zatiaľ prišlo iba k jednej výmene na poste vedúceho pracovníka, aj to na jeho žiadosť.

Verí v začiatok úspešnej spolupráce

Trnava nie je prvá, kde sa protikorupčný audit bude konať, ale Bročka je veľmi rád, že sa uskutoční. „A Miroslav Trnka je veľký lokálpatriot,“ konštatoval na adresu spoluzakladateľa jednej z najhodnotnejších slovenských firiem, ktorá sa zaoberá počítačovou bezpečnosťou. „Chcem veriť, že toto je začiatok našej užšej spolupráce,“ povedal Bročka.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM