Júlia Vargová Správy

Rekonštrukcia Kolonádového mosta začína: Dominanta Piešťan dostane novú tvár

Rekonštrukcia Kolonádového mosta by mala začať už druhú júnovú stredu. Po moste sa bude dať prejsť, avšak v obmedzenom režime.

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia Kolonádového mosta začína: Dominanta Piešťan dostane novú tvár
7
Galéria
Zdroj: TASR

„Ako už bolo avizované, vďaka dotácii Ministerstva kultúry SR a schválenému úveru sa uskutoční rekonštrukcia Kolonádového mosta. Realizáciu rekonštrukcie zabezpečuje Mesto Piešťany,“ uvideli Piešťany na svojej stránke.

Radnica v tejto súvislosti oznamujeme, že v termíne od 12. júna 2019 do ukončenia prác bude prechod peších a prejazd cyklistov cez Kolonádový most v obmedzenom režime.

Prechod po asfaltovej časti mosta bude podľa informácií z mestského webu úplne uzavretý po dobu troch mesiacov. „Prosíme všetkých o rešpektovanie tohto stavu v záujme plynulého priebehu prác. Za pochopenie ďakujeme,“ dodáva radnica.

Rekonštrukciu realizuje Trnavský samosprávny kraj, ktorý by mal na ňu mal celkovo vynaložiť tri milióny eur. Stavebné práce by mali trvať asi 15 mesiacov. Časť bližšie k centru by mala mať charakter informačného centra a časť bližšie ku kúpeľom by mala byť otvorená kreatívnym a tvorivým ľuďom.

Foto: ilustračné

Kolonádový most v Piešťanoch
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM