Lucia Lauková Krimi

Rodičia sú obvinení z TÝRANIA: Deti mali BIŤ reťazou a nechať hladovať

Horor museli prežívať štyri malé deti. Ich rodičia sú obvinení z týrania. Najmenšie má len tri roky.

Ilustračný obrázok k článku Rodičia sú obvinení z TÝRANIA: Deti mali BIŤ reťazou a nechať hladovať
3
Galéria

Trnavská polícia má na stole hrôzostrašný prípad týrania, ktorého sa mali dopustiť rodičia na svojich 4 deťoch. Prípad vyšetruje ako zločin týrania blízkej a zverenej osoby závažnejším spôsobom konania, formou spolupáchateľstva. Informuje o tom trnavská polícia na sociálnej sieti.

Políciu na prípad upozornila škola v okrese Trnava, ktorú dve zo štyroch z detí navštevovali. „Najstarší, 12-ročný syn, mal na tele stopy po bití reťazou a modriny po tele,“ uvádza polícia.

Prečítajte si tiež

Hladovanie a bitky

Pri výsluchu policajti zistili, že k bitkám malo dochádzať dlhšie, minimálne od roku 2020 a otec ich mal biť aj 3-krát do týždňa. „Za trest ich mal biť reťazou, remeňom, rukou, zamykať spolu s ostatnými súrodencami vo veku 8, 5 a 3 roky v izbách na zámok a zámky našli policajti aj na chladničke,“ opisuje prípad polícia.

Ak vraj deti neposlúchali, mali byť údajne aj 24 hodín hladné a počas tejto doby mali zažiť aj to, že kým ony hladovali, rodičia pred nimi jedli a provokovali ich.

Matka mu nebránila

„Hoci k bitkám malo dochádzať najmä zo strany otca, mama detí v tejto výchove otcovi údajne nebránila. Konanie rodičov sa na deťoch malo podpísať nielen na fyzickom, ale aj psychickom zdraví,“ konštatuje polícia.

Ihneď po oznámení školy kontaktovali vyšetrovatelia aj pracovníkov sociálnej právnej kurately a po súhlase prokurátora polícia zadržala podozrivé osoby, 32-ročnú mamu a 47-ročného otca.

Aký trest dostanú?

Obaja skončili v cele policajného zaistenia a krátko na to ich vyšetrovateľ oboch obvinil zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby.

„Vzhľadom na závažnosť konania zároveň predložil návrh na podnet, aby boli obaja stíhaní väzobne. S podaným návrhom sa sudca stotožnil, a obe osoby boli hliadkami eskortované do ústavu na výkon väzby. Obvineným môže za takéto konanie hroziť v zmysle zákona strata slobody na 7 až 15 rokov,“ dodáva polícia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Všetky deti boli rodičom odobraté. Staršie tri deti skončili v detskom domove a najmladšie z nich, 3-ročný chlapček, bude pravdepodobne umiestnený do profesionálnej rodiny.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Rodičia sú obvinení z TÝRANIA: Deti mali BIŤ reťazou a nechať hladovať
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM