Kultúra

Rytierske turnaje aj súboj s ohnivým drakom: Na Záhorí bude historický festival

Tohtoročný historický program vtiahne návštevníkov priamo do rozprávky. Témou festivalu Rotenstein bude súboj s drakom.

Ilustračný obrázok k článku Rytierske turnaje aj súboj s ohnivým drakom: Na Záhorí bude historický festival
22
Galéria
Zdroj: TASR

Na Holíčskom zámku sa počas víkendových dní 25. a 26. mája uskutoční najväčšie podujatie svojho druhu na Slovensku. Hlavnými atrakciami budú rytierske turnaje, ako aj bitka s ohnivým drakom. TASR informoval zástupca festivalu Bystrík Holeček.

Tohtoročný historický program vtiahne návštevníkov priamo do rozprávky. Jej príbeh sa začne v obrovskom šachu so živými figúrkami a rytierov následne preverí veľká bitka medzi dobrom a zlom. Organizátori sľubujú turnaj na koňoch, kde rytierom cestu skríži ohnivý drak. „Každý rok sa snažíme pripraviť nové a zaujímavejšie predstavenia pre deti. Novinkou budú divadielka s netradičnými rozprávkami, sokoliarske vystúpenia, nácviky vojenských formácií pre mini rytierov či poctivý šermiarsky výcvik,“ uviedol Holeček.

Nebudú chýbať tradičné stredoveké atrakcie – lukostreľba a hod sekerou na terč, streľba kušou, zážitková dráha i jazda na drevenom rytierskom koni. „Určite odporúčam dobovú mučiareň, kde kat zvaný Flajšhaker predvedie stredoveké mučenie, ale bezbolestným spôsobom,“ doplnil zástupca festivalu.

Aj tento rok bude súčasťou festivalu dobový jarmok plný remeselníkov a stánkárov s ručne robenými výrobkami.

"Zároveň v historickej kuchyni budete môcť ochutnať dobové špeciality. Keďže v stredoveku plasty nepoznali, napijete sa z dobových hlinených pohárov a najete z drevených tanierov,“ dodal Holeček.

Foto: ilustračné

Rytiersky festival Rotenstein
22
Galéria
Foto: Karol Srnec / Zdroj: ephoto.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM